Şebinkarahisarlı İş İnsanı Ömer Kılıç; İş var, elaman bulamıyoruz « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Şebinkarahisarlı İş İnsanı Ömer Kılıç; İş var, elaman bulamıyoruz

Bu haber 20 Eylül 2021 - 21:10 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Şebinkarahisarlı İş İnsanı Ömer Kılıç; İş var, elaman bulamıyoruz

Başakşehir İkitelli Organize Sanayi’nde yerli ambalaj makinası üretimi yapan Şebinkarahisarlı iş insanı Özçağdaş Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kılıç, işsizliğin üst düzeyde olduğunu söyledi.  Türkiye’de sanayicilerin ara eleman ve kalifiye personel bulamaması son derece düşündürücü olduğunu ifade ederek, “Sanayide çalışacak işçi, ara eleman, usta, ustabaşı, elektrikçi, kaynakçı bulmakta büyük zorluklar çekiyoruz. Bu sorunumuz artarak büyüyor.”

“İş var, işçi bulamıyor”

– Özçağdaş Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kılıç;

-“Sanayide çalışacak işçi, ara eleman, usta, ustabaşı, elektrikçi, kaynakçı bulmakta büyük zorluklar çekiyoruz. Bu sorunumuz artarak büyüyor”

-“İşsizliğin üst düzeyde olduğu Türkiye’de sanayicilerin ara eleman, kalifiye personel bulamaması son derece düşündürücü”

-“Yerli makine üretimi yapmak için tüm gücümüzle yatırımlarımıza devam ederken hiç aklımıza gelmeyen eleman sıkıntısı bizleri isyan ettirecek seviyelere geldi”

-“Yetkililerimizin bu soruna el atması gerekiyor. Şu an benim acil olarak en az on kalifiye elemana ihtiyacım var”

-“Gerçekten çalışmak isteyen yüz elemanı bana getirsinler hepsine sadece benim bulunduğun sitedeki iş yerlerinde işi hazır”

Başakşehir İkitelli Organize Sanayi’nde yerli ambalaj makinası üretimi yapan, Şebinkarahisarlı iş insanı Özçağdaş Makine Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kılıç, işsizliğin üst düzeyde olduğu Türkiye’de sanayicilerin ara eleman ve  kalifiye personel bulamaması son derece düşündürücü olduğunu ifade ederek, “Sanayide çalışacak işçi, ara eleman, usta, ustabaşı, elektrikçi, kaynakçı bulmakta büyük zorluklar çekiyoruz. Bu sorunumuz artarak büyüyor.”

İstanbul / ŞebinGüdem: Sanayide ara eleman probleminin her geçen gün büyüdüğüne dikkat çeken Özçağdaş Makine İnşaat Gıda Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Kılıç Şebin Gündem Gazetesine açıklamalarda bulundu. Sanayicinin en büyük ve en önemli problemlerinin başında kalifiye ara eleman bulmak olduğunu ifade eden Kılıç, “Sanayide çalışacak işçi, ara eleman, usta, ustabaşı, elektrikçi, kaynakçı bulmakta büyük zorluklar çekiyoruz. Bu sorun sadece İstanbul’da İkitelli Organize Sanayi bölgesinde bulunan sanayi sitelerinde değil, tüm Türkiye’nin sorunu. İşsizliğin üst düzeyde olduğu Türkiye’de sanayicilerin ara eleman, kalifiye personel bulamaması son derece düşündürücü” diye konuştu.

“İŞSİZLİĞİN ARTTIĞI SÖYLENİYOR AMA BİZLER ÇALIŞACAK ELEMAN BULAMIYORUZ”

Eleman bulmakta zorluk çektiklerini ifade eden Kılıç, “Yerli makine üretimi yapmak için tüm gücümüzle yatırımlarımıza devam ederken hiç aklımıza gelmeyen eleman sıkıntısı bizleri isyan ettirecek seviyelere geldi. İşsizliğin arttığı söyleniyor ama bizler çalışacak eleman bulamıyoruz.”

“ARA ELEMAN SORUNUMUZ GİDEREK BÜYÜYOR”

Türk ekonomisinin üretimle ve sanayinin gelişmesi ile sağlıklı kalkınma hamleleri gerçekleştirebileceğini kaydeden Kılıç, “Hükümet yetkililerimiz kalifiye elaman ihtiyacımızın giderilmesi için konuyla ilgili mutlaka bir birim kurmalı. Gerekirse işverenlerin talepleri doğrultusunda yurt dışından çalışacak eleman temin edilmeli. Ara eleman sorunumuz giderek büyüyor” dedi.

“EN AZ ON KALİFİYE ELEMANA İHTİYACIM VAR”

Başakşehir İkitelli Organize Sanayi’nde yerli ambalaj makinası üretimi yapan, Şebinkarahisarlı iş insanı Ömer Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü, “Yetkililerimizin bu soruna el atması gerekiyor. Şu an benim acil olarak en az on kalifiye elemana ihtiyacım var. Gerçekten çalışmak isteyen yüz elemanı bana getirsinler hepsine sadece benim bulunduğun sitedeki iş yerlerinde işi hazır. Bir an önce Mesleki eğitime önem verilmeli. Aileler bu konuda özendirilmeli. Biz fabrikamızda yetiştirmek üzere çok uygun şartlarda meslek eğitimleri vermeye kalifiye eleman yetiştirmeye hazırız. Ama özellikle ailelerin ilgisi yok. Siyasetçilerimiz sanayi sitelerini mutlaka gezsinler. Bizim sorunlarımızı dinleyip biz sanayicileri ile ilgilensinler. Mesleki eğitim kamusal bir sorun olarak görülmeli ve her kesim çözüm için elini taşın altına koymalı.” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.