Paşaca Şelalesi tabiat parkı olarak ilan edildi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Paşaca Şelalesi tabiat parkı olarak ilan edildi

Görele’de bulunan ve Türkiye’nin en uzun şelalelerinden biri olarak gösterilen Paşaca Şelalesi tabiat parkı olarak ilan edildi.

Loading

Bu haber 18 Eylül 2020 - 8:23 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Paşaca Şelalesi tabiat parkı olarak ilan edildi

Görele’de bulunan ve Türkiye’nin en uzun şelalelerinden biri olarak gösterilen Paşaca Şelalesi tabiat parkı olarak ilan edildi.

Görele’ye bağlı Yeşildere ve Beşirli köyleri arasında yer alan Paşaca Şelalesi Sis Dağı eteklerinde yer alan Paşaca Şelalesi yaklaşık 50 metre yükseliğinde bulunuyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk “Görele ilçemiz Beşirli, Şenlik ve Köprübaşı köyleri sınırları içinde 199 hektarlık sahada yer alan, serbest düşüş yönü ile Türkiye’nin en uzun şelalelerinden olan Paşaca Şelalesi, Tarım ve Orman Bakanlığımız nezdinde yaptığımız girişimler neticesinde tabiat parkı olarak ilan edilmiştir. Bu önemli projenin ilimize kazandırılması için verdikleri desteklerden dolayı başta Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli Bey’e ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekibine teşekkür ediyorum. Bölgemizde ve ülkemizde doğa severlerin yeni uğrak merkezi olacak olan ‘Paşaca Tabiat Parkı’ ilimize hayırlı olsun” dedi.

Görele’ye bağlı Yeşildere ve Beşirli köyleri arasında yer alan Paşaca Şelalesi Sis Dağı eteklerinde yer almaktadır. Şelalenin üzerinde bulunduğu dere, Çavuşlu’dan denize dökülmektedir. Şelale 50 metre yüksekliğinde ve aynı bölgede irili ufaklı birçok küçük şelaleler de bulunuyor. Şelalenin, serbest düşüşünü tamamlayışı açısından Türkiye’deki en yüksek şelalelerden birisi olduğu ifade ediliyor.

Erener Teşekkür Etti

Öte yandan Görele Belediye Başkanı Tolga Erener yaptığı açıklamada; “ilçemiz Beşirli, Şenlik ve Köprübaşı köyleri sınırları içinde 199 hektarlık sahada yer alan, serbest düşüş yönü ile Türkiye’nin en uzun şelalelerinden olan Paşaca Şelalesi,  Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından tabiat parkı olarak ilan edilmiştir.

Bundan dolayı Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli Bey’e ve milletvekilimiz sayın Cemal Öztürk’e çok teşekkür ediyorum. İlçemize ve bölgemize hayırlı olsun” dedi.

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.