Öztürk’den Faiz ve Dolar Açıklaması « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Öztürk’den Faiz ve Dolar Açıklaması

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ekonomiye ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Bu haber 28 Kasım 2021 - 9:13 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Öztürk’den Faiz ve Dolar Açıklaması

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda ekonomiye ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Faiz indirimleri ve doların yükselmesiyle ilgili konuşan Öztürk, “Hükümet popülist politikalar yapsaydı ki çok kolaydı; faizi 2 puan artırırdı, döviz 5 liraya düşerdi. Belki günü kurtarırdık ama geleceği kaybederdik.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı’nın 2022 yılı bütçesinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki görüşmelerinde konuşan Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, faiz ve Dolar kuruna ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin yeni bir ekonomi politikası yürüttüğünü belirten Öztürk, “Bugüne kadar Türkiye yüksek faiz, düşük kur ile giderken, bu paradigma değişikliği ile beraber Türkiye yeni bir döneme giriyor.” yorumunu yaptı.

“HÜKÜMET SONUÇLARI SANDIKTA KARŞILAMAYA HAZIR”

Öztürk, döviz, faiz, altın üçgeninde dönen ekonomik dolaşımın, üretim, ihracat, istihdam zeminine çekilmeye doğru bir politika değişikliği olduğunu dile getirdi. Merkez Bankası’nın aldığı kararların, ekonomi çevrelerinde tepkiye neden olduğunu belirten Öztürk, “Hükümet, bu paradigma değişikliğinin siyasi, sosyal, ekonomik sonuçlarını sandıkta karşılamaya hazır ki böyle bir politikaya gitti. Demokrasi böyle bir şey. Onun için tahammül, sabır ve zaman.” dedi.

“BÜYÜME HEDEFİ VE BÜTÇE DİSİPLİNİNDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Türkiye’nin uluslararası alanda mücadele verdiğini, burada geri adım atanın bu mücadeleyi kaybedeceğini vurgulayan Öztürk “Hükümetimiz, orta vadeli programdaki büyüme hedeflerinden ve bütçe disiplininden taviz vermeyerek, vazgeçmeyerek milletimize hizmet etmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

“FAİZ ARTIRILSA DÖVİZ 5 LİRAYA DÜŞERDİ AMA GELECEĞİ KAYBEDERDİK”

Yüksek kur hakkında da konuşan Öztürk, “Hükümet popülist politikalar yapsaydı ki çok kolaydı; faizi 2 puan artırırdı, döviz 5 liraya düşerdi, belki günü kurtarırdık ama geleceği kaybederdik. Dolayısıyla AK Parti hükümetleri, Sayın Cumhurbaşkanımız hiçbir dönemde popülist politikalar yapmamıştır, tevessül etmemiştir, acı olsa da bazı acı reçeteleri uygulamıştır. Muhalefet işimizi kolaylaştırdılar sanabilir ama neticede ak mı kara mı yakında göreceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Haberler.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.