Ordu-Giresun Referans Oldu, 450 Milyon Dolarlık İş Aldı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Ordu-Giresun Referans Oldu, 450 Milyon Dolarlık İş Aldı

Bu haber 20 Mart 2018 - 9:36 'de eklendi ve 72 kez görüntülendi.

Ordu-Giresun Referans Oldu

Cengiz Holding Kuveyt’te 450 milyon dolarlık inşaat projelerine imza atıyor. Kuveyt’teki projelerin alınmasında Türkiye’nin ve Avrupa’nın denize dolgu yapılarak inşa edilen tek havalimanı olan Ordu-Giresun Uluslararası (OGU) Havalimanı başarısı referans oldu.

Ordu-Giresun Uluslararası (OGU) Havalimanı Türkiye’ye 450 milyon dolarlık proje kazandırdı. Kuveyt Uluslararası Havalimanının 6 milyon yolcu kapasitesinin iki kat üzerine çıkmasının ardından Kuveyt hükümeti sorunu çözmek için harekete geçti. Türkiye’de yeni havalimanı inşaatını gezen Kuveytli yetkililer, konsorsiyum lideri Cengiz İnşaat’ın yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği havalimanı projelerini inceleyerek ihaleye davet etti. Cengiz İnşaat, yabancı firmaların da katıldığı havalimanı ihalesini en uygun teklifi vererek, 200 milyon dolara kazandı.

Şirketin projelerini anlatmak için Kuveyt’te gazetecilerle bir araya gelen Cengiz Holding CEO’su Ömer Mafa, Kuveyt’te Limak İnşaat’ın inşa edeceği yeni havalimanının 4-6 sene arasında bir sürede tamamlanmasının öngörüldüğünü hatırlatarak, bu süre içinde yeni terminal binasının hızla devreye alınmasının önemine işaret etti.  Cengiz İnşaat’ın hızından ve inşa kalitesinden çok etkilenen Kuveytlilerin öncelikle destek terminali olarak düşünülen projeyi kalıcı terminal (Terminal 4) olarak değiştirdiğini aktaran Mafa, ayrıca havalimanında planlanan VIP Terminali için de ülke yetkililerinin yine Cengiz İnşaat ile çalışmak istediklerini belirttiklerini söyledi. Bu konudaki görüşmelerin devam ettiğini anlatan Mafa, “Daha önce yaptığımız Avrupa’nın tamamı deniz üzerinde kurulu tek havalimanı Ordu-Giresun Havalimanı’nı ve Irak Erbil Havalimanı da bu işimize referans oldu.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.