Ordu-Giresun Havalimanının sefer saatlerine çözüm bekliyoruz! « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Ordu-Giresun Havalimanının sefer saatlerine çözüm bekliyoruz!

Ordu-Giresun Havalimanının çilesi bitmiyor

Bu haber 31 Mart 2022 - 8:15 'de eklendi ve 116 kez görüntülendi.

Ordu-Giresun Havalimanının çilesi bitmiyor

Uçuş seferlerinden dolayı yaşanan mağduriyete dikkat çeken Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, “Yıllarca havalimanının hizmete girmesi için verilen mücadele, şuan uçuş seferlerinin düzene girmesi için verilmektedir. Ordu-Giresun Havalimanına talebin yoğun olduğu verilerle bugüne kadar ispatlanmış, ancak yine de uçuş seferlerinde istenen çeşitlilik sağlanamamıştır. Yaz aylarının arifesinde talebimizi yinelemek istiyoruz. Verilen sözlerin yerine getirilmesini, uçuş seçenekleri kapsamında uygun saatlerden ana hatlara uçuş istiyoruz” dedi.

Çakırmelikoğlu şöyle konuştu: “Özellikle Ankara ve İstanbul uçuşlarında alternatif talebimize ilave diğer havalimanlarına da uçuş bekliyoruz. Örneğin, Ankara’ya 05:55 gidiş 23:55 dönüşün ters bir saatte yer alması handikaptır, ayrıca bu güzergaha sefer sayısı artışı bir başka talebimizdir. Diğer yandan İzmir’e gidiş dönüş günlerinin salı ve perşembe ye ek pazar günü ilavesi yapılması, Antalya ve Kıbrıs’a uçuş programlarının da çeşitlendirilmesi iş dünyasının öncelikleri içindedir.”

Milli servetten azami fayda sağlanması adına Ordu-Giresun Havalimanına yeterli uçuş seferi verilmesinin önemine değinen Çakırmelikoğlu, “Pandemi gerekçesiyle zamanında kısıtlanan seferlerin yaz ayları başlangıcı ile çeşitlendirilmesini bekliyoruz. Aksi taktirde ülkemizin potansiyeli yüksek havalimanlarından biri olan Ordu-Giresun Havalimanının pasifleştirilmesini kabul edemeyeceğimizi buradan tekrar ifade eder, yetkilileri duyarlı olmaya davet ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.