Meteorolojiden Yoğun Kar Yağışı Uyarısı! « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Meteorolojiden Yoğun Kar Yağışı Uyarısı!

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından ilimizde bu akşamdan (29.01.2017) itibaren “yoğun kar yağışı bekleniyor” uyarısı yapıldı.

Loading

Bu haber 30 Ocak 2017 - 0:03 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Meteorolojiden Yoğun Kar Yağışı Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne bağlı Analiz ve Tahminler Şube Müdürlüğü tarafından 28 Ocak Cumartesi akşam saatlerinde yapılan uyarıda;

“Doğu Karadeniz illerimizde (Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) kar yağışları etkili olmaya devam etmektedir. Bu yağışlı sistemin bugün akşam saatlerinden sonra bölgede etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir. Ancak yarın (29.01.2017 Pazar) akşamından itibaren yurdun kuzeydoğu kesimlerinin Kafkaslar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği ve zaman zaman yoğun olmak üzere kar yağışlarının 01 Şubat Çarşamba gününe kadar Orta ve Doğu Karadeniz kıyı illerimizde (Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin) etkili olmaya devam edeceği tahmin edilmektedir. Kar yüksekliğinin kıyı kesimlerde 20-50 cm, bölgenin hemen iç kesimlerinde ise 50-100 cm yüksekliğe erişmesi tahmin edilmektedir. Yaşanabilecek olumsuzluklara (buzlanma ve don olayı, ulaşımda aksamalar ile özellikle çığ tehlikesine) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” denildi.

Yapılan uyarı ile 29 Ocak Pazar günü akşam saat 18.00’de başlayacağı tahmin edilen yoğun kar yağışının 1 Şubat Çarşamba günü akşam saat 18.00’e kadar etkili olması bekleniyor.

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.