Maden ocakları kapatıldı, beton fiyatları uçtu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Maden ocakları kapatıldı, beton fiyatları uçtu

Maden ocakları kapatılmadan önce 200 lira seviyesinde olan bir metreküp beton fiyatı ocakların kapatılmasının ardından 430 lira bandına yükseldi.

Bu haber 28 Aralık 2020 - 8:51 'de eklendi ve 53 kez görüntülendi.

Bir metreküp beton 200 liradan 430 liraya yükseldi

22 Ağustos’ta Dereli’de meydana gelen sel felaketinin ardından alınan kararla maden ocaklarının ruhsatları iptal edilmiş ve faaliyetleri durdurulmuştu. Maden ocaklarının kapatılmasının ardından artan maliyetler konut satışlarını olumsuz yönde etkilerken, bu bölgede maden ocaklarında çalışan çok sayıda insan işinden oldu ve birbirleriyle bağlantılı birçok sektörde de daralma yaşanmaya devam ediyor.

Maden ocakları kapatılmadan önce 200 lira seviyesinde olan bir metreküp beton fiyatı ocakların kapatılmasının ardından 430 lira bandına yükseldi. Artışın sebebi ise agreganın,yani betonun hammaddesini oluşturan kum ve çakıl karışımının başta Gümüşhane ve Samsun’dan tedarik edilmesi.

“Maden ocakları 12 aylık ek süre talep ediyor”

Bölgede faaliyeti durdurulan maden ocakları kendilerine verilen 3 aylık yeni maden ocağı kurma sürelerinin yetersiz olduğunu ve bu sürenin 12 aya çıkarılmasını istiyorlar. Bu sürede ellerindeki malzemeleri kırmak isteyen madenciler aynı zamanda Gelevera deresindeki birikintiyi kaldırarak ekonomiye kazandırmayı ve piyasanın rahatlamasını böylece de yüzlerce kişinin mağduriyetinin bir nebze olsun giderileceğini belirtiyorlar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.