Lunapark, ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’na Dönüşüyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Lunapark, ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’na Dönüşüyor

Giresun Merkez Hacı Hüseyin Mahallesi’ndeki lunaparkın (Giresun Park) söküm işlemi tamamlandı. 9 Ağustos 2022 tarihinde 1 kişinin ölümü ve 3 kişinin yaralanması ile sonuçlanan elim kazanın ardından Giresun Valiliği tarafından mühürlenen lunaparkta geçtiğimiz günlerde başlayan söküm işlerinde sona gelindi.

Bu haber 09 Aralık 2022 - 8:24 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Lunapark, ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’na Dönüşüyor

Giresun Merkez Hacı Hüseyin Mahallesi’ndeki lunaparkın (Giresun Park) söküm işlemi tamamlandı. 9 Ağustos 2022 tarihinde 1 kişinin ölümü ve 3 kişinin yaralanması ile sonuçlanan elim kazanın ardından Giresun Valiliği tarafından mühürlenen lunaparkta geçtiğimiz günlerde başlayan söküm işlerinde sona gelindi. Lunapark arazisinin içinde faaliyet gösteren bir cafe de yapılan tadilat çalışmaları kapsamında söküldü. ‘Giresun Park’, Giresun Merkez’de faaliyet gösteren tek lunaparktı.

Lunaparktaki oyun araçları tamamen kaldırıldıktan sonra Giresun Valiliği tarafından lunaparkın giriş kapısı duvarına asılan uyarı levhasında şu bilgilendirme yapıldı: “Bu park alanına Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe’nin ismini yaşatmak amacıyla ‘ÇOCUK TRAFİK EĞİTİM PARKI’ yapılacaktır.’

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ders müfredatına aldığı trafik eğitimi derslerinden sonra bir çok İl ve İlçe’de ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ yapıldı. Giresun’da da yakında hizmete girecek olan ‘Çocuk Trafik Eğitim Parkı’ ile Giresun’daki çocuklar okuldaki teorik trafik eğitiminin yanı sıra pratik olarak da trafik eğitimini öğrenmiş olacaklar.

9 Ağustos 2022 tarihinde meydana gelen kazada Eğlence Treni (Roller Coaster) raydan çıkmış ve Giresun Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe (27) hayatını kaybetmişti. Aynı kazada Sinem Gülşen Dilekçe’nin eşi Özel Harekat Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Samet Dilekçe’nin yanı sıra Şevval Akbaş ile Fatma Akbaş da yaralanmıştı.

Haber: Fatma Bulduk Uğurlu – www.kerasushaber.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.