Kocaeli’de TİRGÜC-DER’e Muhteşem Açılış « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Kocaeli’de TİRGÜC-DER’e Muhteşem Açılış

Bu haber 06 Aralık 2017 - 8:36 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

Kocaeli’de TİRGÜC-DER’e Muhteşem Açılış

Kocaeli’nde yaşayan  Tirebolu ve Güceliler bir çatı altında toplanarak dernek kurdu.

Bir süre önce Gebze kamuoyunun yakından tanıdığı Giresunlu işadamı İrfan Aydın’ın kurucu başkanlığında kurulan TİRGÜÇ-DER geçtiğimiz günlerde  olağan kongre yapmış ve başkanlığa Mehmet Aydın seçilmişti.

Kocaeli’nde yaşayan Tirebolu ve Gücelileri  TİRGÜÇ-DER çatısı altında buluşturan derneğin açılışı geçtiğimiz Cumartesi günü Beylikbaği Mahallesi Yaşardoğu Caddesi 324 sokak No:52 adresinde bulunan  derneğin merkezinde düzenlenen görkemli bir törenle gerçekleşti.

Açılışa Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Giresun Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçkel, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, Kocaeli Giresun Dernekler Federasyonu Başkanı Olgun Kandemir, Girib Başkanı Kemal Tokmak, Kocaeli Giresunlular Derneği Başkanı Sebahattin Kılıç, Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Adnan Kara, Çayırova Giresunlular Derneği Başkanı Aydın Turan, çok sayıda dernek başkanı, muhtarlar ve davetliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşması yapan Dernek Başkanı Mehmet Aydın, Kocaelinde yaşayan hemşerilerini bir çatı altında buluşturmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdiği konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Daha sonra sırası ile konuşma yapan ,  Çayırova Giresunlular Derneği Başkanı Aydın Turan, Bursa Giresunlular Derneği Başkanı Adnan Kara, Giresun Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçkel, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak birlik ve beraberlik mesajları içeren konuşmalar yaptı. Protokolün derneğin açılış kurdelasını kesmesinin ardından kemençe dinletisi ile açılış son buldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.