Kimsenin Emeğimizi Çalmasına Müsaade Etmeyeceğiz « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Kimsenin Emeğimizi Çalmasına Müsaade Etmeyeceğiz

Bu haber 26 Mart 2018 - 17:33 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Kimsenin Emeğimizi Çalmasına Müsaade Etmeyeceğiz

Giresun Emlakçılar Odası Başkanı Hakkı Özdemir seyyar emlakçıların sektöre darbe vurduğunu dile getirip “Kimsenin emeğimizi çalmasına müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Giresun Emlakçılar Odası seçimli genel kurulu yapıldı. Giresun Esnaf Sanatkarlar Odası binasının toplantı salonunda yapılan genel kurula yeterli üye sayısı ulaşılarak seçimli genel kurul yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde Başkan Hakkı Özdemir güven tazeledi.

Genel kurulda divan başkanlığına Giresun Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Kara seçildi. Kara yaptığı konuşmada esnafın sorunlarına temas etti.

GESOB Başkanı Kara, esnaf ve sanatkarlar olarak 2018 yılından umutlu olduklarının altını çizerek, “2017 yılının esnaf açısından zor bir yıl oldu. Hükümetimizin KOSGEB ve kredi kefalet kooperatifleri aracılığıyla esnaf ve sanatkarımıza büyük desteği oldu ama, esnafımız borcu borçla kapatmak zorunda kaldı. Esnafımız kullandığı kredi ile iş yapamadı, borç ödedi. Esnaflarında iş yaparak, ayakta dura bilmesi için kamu yatırımları ve istidam alanları artırılmalıdır. Sadece fındık ve memur ile emekli maaşına dayalı bir Giresun ekonomisinden çok fazla bir şey beklemek doğru değil. Giresun ekonomisi için güney çevre yolu olmazsa olmazdır” dedi.

Genel Kurulda konuşma yapan Emlakçılar Odası Başkanı Hakkı Özdemir de seyyar emlakçılardan ve müşterilerden şikayetlerini dile getirdi . Özdemir “Giresun da çok sayıda seyyar emlakçı bulunmakta , bunlar devlete beş kuruş vergi ödemeyip piyasada iş yapmaktadırlar. Emlakçı kardeşlerimizin portföyünde bulunan gayrımenkullerin sahiplerini bularak , onların satışını yapmakta, yada kendilerini mal sahiplerine emlakçı olarak tanıtıp iş yapmaktadırlar. İnşaallah meclisten yeni çıkacak yeni kanunla bunların önüne geçilecektir. Bunların hepsini isim isim Maliye’ye bildirerek ceza almalırın sağlıyacağız. Emlakçı olarak yanlış iş yapanları da kendi içimzide cezalandıracağız. Bütün Emlakçılar olarak bundan sonra hiçbir müşteriden sözleşmesiz iş almayacağız. Böylelikle hem müşteriyi hem kendimizi hukuken koruyacağız. Bütün haksızlıkların önüne geçeceğiz”dedi.

Konuşmaların ardından yapılan tek listeli seçimde  yönetim kuruluna şu isimler seçildi.

Hakkı Özdemir , Turhan Sinirlioğlu , Zeliha Kara , Abdullah Uğurlu, Ali Altıyaprak, Kadir Bayram , Sedat Elmalı , D. Ali Aygün, Adil Yaman, Yaşar Akyol, Nevzat Aslan, Metin Yılmaz, Mustafa İnç, Suat Nurdemir, Zeki Yayla, Nebahat Cinel

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.