Karadeniz’de Balık Avcılığı Yok Oluyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Karadeniz’de Balık Avcılığı Yok Oluyor

Bu haber 11 Şubat 2017 - 10:44 'de eklendi ve 69 kez görüntülendi.

Karadeniz’de Balık Avcılığı Yok Oluyor

Piraziz Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Hamdi Arslan, şu anda Karadeniz’de balık avcılığının yok denecek kadar az olduğunu söyledi.

Arslan, hamsi avının çok az miktarda belirli bölgelerde gerçekleştiğini belirtti.

Tezgahlarda hamsinin 20 lira ve üzeri yüksek fiyattan satılabildiğine dikkati çeken Arslan, bundan sonra da fiyatların ucuz olmayacağını savundu.

Arslan, sezonun bitmesine iki ay kalmasına rağmen şu anda avcılığın az olması nedeniyle bazı teknelerin limanlara demirlemek zorunda kaldığını ifade ederek, “Hamsi hiç yok desek yeri değil, bazı tekneler bazı bölgelerde hamsi avlıyor. Şu anda tezgahlardaki hamsi de onlar. Hamsi avlayan gırgır teknelerimiz, Batı ve Doğu Karadeniz’de birçok tekne limanlara demirlemiş durumda. Şu anda Karadeniz’de avcılık yok denecek kadar az.” diye konuştu.

“BU YIL İSTAVRİT DE YOK”

Bundan sonra “hamsi avı iyi olacak” diye bir beklentinin olmadığını dile getiren Arslan, şunları kaydetti:

“Bu yıl istavrit de yok. Olsa zaten tekneler istavrit avlayacak. Onun için maalesef hamsiden sonra istavrit de yok. Bütün Karadeniz genelinde bu söylediklerimiz geçerli. Bir tekne önceden 300-500 kasa balık avlıyordu, şu anda 20-50 kasa en fazla avlanan balıklar. Bu hamsi için de istavrit için de geçerli.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.