Karaahmet; “Muzaffer Deniz’e yapılanları bana yapmayın” « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Karaahmet; “Muzaffer Deniz’e yapılanları bana yapmayın”

GZT Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet dün Çotanak Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

Bu haber 17 Mart 2022 - 8:00 'de eklendi ve 140 kez görüntülendi.

Karaahmet; “Muzaffer Deniz’e yapılanları bana yapmayın”

GZT Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet dün Çotanak Stadı’nda basın toplantısı düzenledi.

İş dünyasının çok zarara girdiğini ifade eden Karaahmet, döviz kurunun aşırı yükselmesinden sonra ciddi rakamlarda ödeme yapmak zorunda kaldıklarını ifade etti.

İmkanları dar bir kulübü yönettiklerinin altını çizen Karaahmet; “Her yerde müthiş bir Giresunspor ilgisi ve sevgisi var. Ama Giresunspor bir hata yapsın da sevinelim diye bekleyen insanlar da var. Ben başkan olarak bu kulübün başına gelen her şeyden sorumluyum. Bazı başkanlar kime ne diyor ama ben şeffaf bir başkanım. Benden başka bir kurum başkanı var mı kulübün borcunu açıklayan şeffaf olan? Herkesin borcu var biz borç ödüyoruz. Bir ayda ödenen borç 10 milyon TL. Tarihin en yüksek borçlarını ödüyoruz” dedi.

“DENİZ’E YAPILANLARI BANA YAPMAYIN”

“Muzaffer Deniz Giresunspor yüzünden battı, öldü. Bu adama da bana yapılanlar yapıldı.  Övmeyi değil de dövmeyi seven bir milletiz. Ben 44 yıldır başkan değilim daha 1.5 sene oldu. Her yerde dedikodu var. Bu konuşanlara fırsat vermeyin. Her bir şey yapmayan insanları eleştirin. Kimileri siyasetin içine girmişler ama hiç bir şey yapmamış olmalarına rağmen fetva veriyorlar.”

“HEDEFLERİM BİTMEDİ”

“Antep başkanını dinliyorum aldığı destekleri anlatıyor ağzım açık dinledim. Var mı babayiğit çıksın ortaya hani? Giresunsporluysan gece bileti alacaksın destek olacaksın. Daha hedeflerim bitmedi. Bu kulübü çok farklı yerlere getirmek istiyorum.”

“LİGDE KALACAĞIZ”

“Ben takımıma güveniyorum. Giresunspor bir hikaye yazıyor ve ligi inşallah orta sıralarda bitireceğiz. 6 maç gol puan yok gol atamadığımız dönemlerde de hocamızla devam ettik, ediyoruz ve edeceğiz. Büyük kriz ortamında başarılı olursanız işinizi iyi yapmış olursunuz.”

 “GÜCÜ DUVAR YIKMAYA YETİYOR”

“250 bin TL tesisin proje parasını biz ödedik. Spor İl Müdürü engelledi diyorlar. Onun gücü duvar yapmaya yetiyor. Kapı kırıldı diyorlar kırılan kapı yok hani nerede? Bana da arkadaşlarım gelse kapıyı kırdı dese ben o görevliye çalışmam. Giresunspor’u zor durumda bırakıyorlar. Siyasetçilerden bekliyoruz. Ankara’da bekliyor proje el atılsın bir zahmet. Para artık istemiyoruz gençler için tesis istiyoruz. Çünkü zaten para vermiyorlar biz kendi yağımızla kavruluyoruz.”

“SİZİNLE UĞRAŞIRSAM GİRESUN’DA KALAMAZSINIZ”

“Sizinle uğraşırsam Giresun’da kalmazsınız. Sizin bir sürü açığınızı bulurum. Spor salonunu bile açamıyorsunuz! Hentbol çizgisini bile çizmemişsiniz! Yalanlarla bir dünya kuramazsınız. Namaz kılan insan yalan söylemez. Giresun’da olan her şeyi spor kamuoyu artık konuşuyor. Bizi övüyorlar. Giresunspor kaybedince ben kaybetmiyorum bu şehir kaybediyor.”

“SAYGISIZ OLANLARI MUHATAP ALMAYACAĞIZ.”

Karaahmet açıklamasının devamında “120 milyon bütçe var evet. 40 milyon kur farkı geldiğini anlamayan insanlar var. Herkese bir şey söyleyemeyiz. Vereceğimiz hiçbir cevabımız yok, hesabımız yok. İmardan Giresunspor’a para gelmiş mi? Özel idareden bir şey geldi mi? Var mı başka söylenecek bir şey? Bize elden bir şey veren yok. Bir şey vermediysen soramazsın. Tabi ki eski borçları yapanlar bana teşekkür edecekler. Saygısız olanları muhatap almayacağız. Herkes her şeyi sorabilir. Sahte imzadan dolayı dava var. Sinan bey orada. Sinan bey kendi söyledi. İmzalar sahte. Dava devam ediyor. Yazdıkları muhtemelen başka davalarla karşılaşacak. Herkes götürdüğünü getirecek bunda problem yok. Savaşın ortasındayız. Giresunspor’un kongrede 41 milyon TL borç ibra edildi. Sonra gelen incelemede 59 milyon TL’ye çıktı. Sonra ödendi deyip ödenmeyen borçlar var. O yüzden borç arttı. İbra edilen rakamla, mahkemede görülecek davanın bir tanesi de o. Kongre demek, benim şu kadar borcum var demek. İbra ederler, ibra edilen borçla çıkan borç 29 milyon 30 milyon TL kadar fark var.”

“ALT LİGLERDE BU BÜTÇELERE OYNAYAN TAKIMLAR VAR”

“Bahçeşehir Koleji ile KDV dahil 5 Milyon TL civarı bir anlaşmamız var. GZT’ten toplam alacağımız para, araç kiraları da var. Nakit olarak da 2,5 – 3 Milyon TL gibi bir rakam var. Araç kiralarıyla 5 Milyon TL’ye tekabül eder. Fiskobirlik sadece loca aldı ve saha reklamı verdi. Taksit taksit ödüyor. Niye ben çok rahatım? Ben kulüp hesaplarına almasaydım paraları, primleri kulüp hesaplarından yatırmasaydım böyle konuşabilir miydim? Bana elden para veren varsa gelsin karşıma diyebilir miydim? Yüzde 98’i banka üzerinden. Kimse bana elden para getirmedi. Daha önceden varsa bilmiyorum. Onları ben anlatmayacağım. Ben bugünkü durumu anlatıyorum. Giresunspor’un muhasebesi en güçlü muhasebelerden bir tanesi. 7,5 milyon Euro’luk bir takım kurdum. Alt ligde bu bütçelerde oynayan bir takım var. Düşersin falan demişlerdi. Bütçedeki kur farkının 40 milyon TL olduğu yerde sponsorlukların gideri bu. Daha öncede Süper Lig’de bir basketbol takımımız vardı. Şimdi de bir takımımız Süper Lig’de. Verip vermemek onların kararı. Sosyal medyaları takip ediyorsanız, herkesi yayınlıyoruz. 100 TL, 28 TL gönderenler var. İnsanlar görüyor. Biz herkese teşekkür ediyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.