İlit Derneği Kongresini Gerçekleştirdi

İlit Derneği Kongresini Gerçekleştirdi

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Giresun Güce İlit Köyü Derneği olağan genel kurulunu derneğin Bursa Osmangazi İlçesi Emek semtinde bulunan merkezinde gerçekleştirdi.

Olağan Genel Kurulda derneğin mevcut başkanı Pınar AL ile devam etme kararı alan dernek üyeleri, AL ve ekibine 3 Yıllık daha yetki verdi.

Tekrar başkanlığa seçilen ve yönetimde de değişikliğe giden Güce İlit Köyü Derneği başkanı  Pınar AL yaptığı açıklamada; “Yeni yönetim ile ilk 3 yılımızdaki başarılarımızı katlayarak daha güzel hizmetler sunacağız. Bursa’da bulunan Giresun derneklerimiz ile istişare halinde olup birliğimizi devam ettireceğiz” dedi.

Derneğe Gelmeyen, Dernekten Destek Beklemesin

Kongrede Tüzük değişikliği de gerçekleştiren Güce İlit Köyü Derneği üyeleri derneğe gelmeyen ve hiçbir katkısı olmayan, aidat ödemeyen ve sadece üyeliği buluna kişilerin üyeliklerinin silinmesi için yönetim kuruluna yetki verdiler.

GENCLİK KOLLARI NEVZAT YILMAZ’a EMANET

Kongre sonunda ayrıca 3 yıl öncel kurulan gençlik kolları başkanlık görevini yürüten Ahmet Yılmaz bu görevi İlit köyünün girişimci etkin gençlerinden Nevzat Yılmaz’a devretti.

Gençlik Kolları başkanı Ahmet Yılmaz gençliğin önemi ne gibi faaliyetler yaptıklarını kısa ve öz anlattı. Yeni bir nesil yeni bir nefes sloganı ile çıktıkları yolda her zaman gençlere önem verdiklerini her gencimize ulaşmaya çalıştıklarını sosyal ve kültürel faaliyetlerle bunu pekiştirdiklerini anlattı. İlit köyü gençliğinin ayrı bir potansiyeli olduğunu da anlatan başkanımız başkanlığa seçilen Nevzat Yılmaz kardeşimize yeni  görevinde başarılar diledi.

Yeni gençlik kolları başkanı Nevzat Yılmaz’da yaptığı kısa konuşma da; “Yeni bir nesil yeni bir nefes sloganı ile çıkılan bu güzel gençliği simdi yeni dönemde gelecek gençlerle gelecek sloganı ile devam ettireceğiz” dedi.

Abdül AL

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.