Hızlı Tren Karadeniz’e Gelecek mi? « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Hızlı Tren Karadeniz’e Gelecek mi?

Bu haber 30 Kasım 2017 - 23:19 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

Hızlı Tren Karadeniz’e Gelecek mi?

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Karadeniz Kent Konseyleri tarafından yapılan ‘hızlı tren’ çağrısını, TBMM’ye taşıdı.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, Karadeniz Kent Konseyleri tarafından yapılan ‘hızlı tren’ çağrısını, soru önergesiyle TBMM’nin gündemine taşıdı. Bu konuya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da sıcak baktığı şeklinde açıklamalar yapıldığına dikkat çeken Bektaşoğlu, önergesinde; “Karadeniz’e Hızlı Tren Projesi 2019 seçimlerine dönük bir algı yaratma söylemi değilse, bu konuda somut bilgi ve belgeleri kamuoyuna açıklamayı düşünür müsünüz? Bu projenin ihalesi hangi tarihte düşünülmektedir” diye sordu.

NET BİLGİ BULUNMUYOR!

Erzincan-Torul üzerinden Tirebolu’ya ve oradan da sahil ilçeleri üzerinden Trabzon’a bağlanan demiryolu projesini sık sık gündeme getirdiğini hatırlatan Bektaşoğlu, “Ancak hükümet programında ve gelecek yatırım planlamasında yer almayan bu projenin akıbeti konusunda net bilgiler bulunmuyor. Bu proje rafa kaldırıldı ama en temel insani hakkı olan demiryolu ulaşımı, Karadeniz halkının beklentisi olmaya devam etmektedir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.