Haymana’da Temel atma töreni yapılacak « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Haymana’da Temel atma töreni yapılacak

Giresun 42. Gönüllü  Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan  Anıt Mezarı  temel atma töreni saat 12.00 ‘da başlayacağı açıklandı.

Bu haber 22 Mart 2021 - 17:02 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

Haymana’da Temel atma töreni yapılacak

Millî Mücadelemizin önemli kahramanlarından ve Giresun’un gururu 42. Gönüllü Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan’ın, Sakarya Meydan Muharebesinde şehit düştüğü Haymana ilçesinde yer alan mezarının çevresinin, şehitlik ve tören alanı olarak düzenlenmesine ilişkin yapılan girişimler sonucu yapım ihalesi gerçekleştirilen  Haymana Merkez Şehitlik ve Tören Alanı temel atma töreni 23 Mart 2021 tarihinde yapılacağı açıklandı.

Konuyla ilgili olarak Ankara Giresun Plotformu Başkanı Ahmet Temur’un sosyal medya aracılığı ile gönderdiği davetiyede “Giresun 42. Gönüllü  Alay Komutanı Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan  Anıt Mezarı  temel atma töreni saat 12.00 ‘da başlayacağı açıklandı.Temel atma törenine katılmak isteyenlerin saat 11.00’da Haymana Belediyesinde olmaları gerekiyor.

Temel atma töreni sonrasında saat 13.00 Mangaldağı Şehitliğine ziyaret ile devam edecek olan program saat 14.00’da 42.Alay Hatıra Ormanına fidan dikimi yapıldıktan sonra saat 15.00 ‘da Mangal Dağı Şehitliği Anıtında duaların okunmasıyla program son bulacağı” belirtildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.