Gürköy Köyü Cami Açıldı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Gürköy Köyü Cami Açıldı

Giresun Merkez Gürköy köyü camisinin açılışını yapıldı.

Bu haber 24 Temmuz 2017 - 8:49 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Gürköy Köyü Cami Açıldı

Giresun  Merkez Gürköy köyü camisinin açılışını yapıldı.

Yıkılan eski caminin yerine yapılan ve köy halkı ve hayırseverler tarafından yaklaşık 2 yıl içinde tamamlanan Gürköy köyü camisinin açılışı Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları ve Giresun Milletvekili Sayın Sabri Öztürk’ün  katılımı ile gerçekleşti.

Açılışta bir konuşma yapan Vali Sarıfakıoğulları, cami yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek “Bu mukaddes yapının inşa edilip bu noktaya gelmesine vesile olan başta muhtarımız, cami cemaatimiz, ilimizin sakinleri olmak üzere burada çalışan herkese teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum. Biz  bu mukaddes mekanlarımıza ne kadar sahip çıkarsak faydalanırız. İnşallah camimizde hem cemaatimiz hem de yaz kuran kurslarında talebelerimiz eğitim ve kurs görecekler, istifade edecekler. Ben bu vesileyle emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Allah hayırlı mübarek eylesin.” diye konuştu.

Milletvekili Sabri Öztürk’de cami yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Muhittin Oral’ın yaptığı dua ile Gürköy köyü cami hizmete girdi.

Caminin yapımında emeği geçenleri kutlayan Vali Sarıfakıoğulları, caminin kısımlarını inceleyerek, vatandaşlarla sohbet etti.

Açılışa Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, Giresun Milletvekili Sayın Sabri Öztürk, İl Jandarma Komutanı Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ve İl Genel Meclisi Başkanı A. Mürşit Gürel ile Gürköy köyü sakinleri ile diğer davetliler katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.