Güce’deki selde yıkılan caminin yerine inşa edilen Akpınar Köyü Camisi ibadete açıldı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Güce’deki selde yıkılan caminin yerine inşa edilen Akpınar Köyü Camisi ibadete açıldı

Güce İlçe Müftülüğü’nün koordinesinde Devlet ve hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan cami için açılış töreni düzenlendi.

Bu haber 18 Mart 2023 - 22:08 'de eklendi ve 31 kez görüntülendi.

Güce ilçesine bağlı Akpınar Köyünde yapımı tamamlanan cami dualarla ibadete açıldı.

Güce İlçe Müftülüğü’nün koordinesinde Devlet ve hayırsever vatandaşlar tarafından yaptırılan cami için açılış töreni düzenlendi.

Açılış töreninde konuşan ilçe Kaymakamı İbrahim Zahid Ahat Bu gün çok kıymetli bir eserin açılışında bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Camii inşasında katkısı bulunan hayırseverlere de teşekkür eden Kaymakam Ahat, konuşmasına şöyle devam etti: “Mimarından işçisine bu güzel eserin ortaya çıkmasında emek veren tüm kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum.

Mescitlere sahip çıkmamız, onları imar ve ihya etmemiz önemli. Bunun yolu da camilerimizi ibadet ve ilimle birlikte hayatımızın merkezi haline getirmekten geçiyor. Cami, dayanışmanın kardeşliğin mekanıdır. Gençlerin heyecanıyla dolmayan camiler mahsun kalır. Gençlerimiz başta olmak üzere Akpınar Köyü halkının ve bölge insanının yapımı tamamlanan Akpınar Köyü Camini öksüz ve yetim bırakmayacaklarına inanıyorum. Bu düşüncelerle bugün açılışını yapacağımız camimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Akpınar Köyü Cami açılışına Güce Kaymakamı İbrahim Zahid Ahat,Güce Belediye Başkanı Aytekin Geçgel, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan, Espiye Müftüsü Osman Gülbe,Güce İlçe Müftüsü Mehmet Ayın,daire amirleri siyasi parti temsilcileri  ve vatandaşlar katıldı.

Düzenlenen açılış merasimi  Kur’an-ı Kerim tilaveti, İl Müftüsü Ramazan Topcan tarafından   yapılan dua ve ardından kılınan öğle namazından sonra köy muhtarlığı tarafından verilen yemek ikramıyla sona erdi.

Hayri Bahadır / Güce

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.