Güce’de Evde Bakım Projesi Yoğun İlgi Görüyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Güce’de Evde Bakım Projesi Yoğun İlgi Görüyor

Güce İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri veriliyor.

Loading

Bu haber 08 Aralık 2020 - 15:41 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Güce’de Evde Bakım Projesi Yoğun İlgi Görüyor

Güce İlçe Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen Evde Yaşlı Bakım Hizmetleri veriliyor.

Sosyal Devlet anlayışıyla farklı çalışmalara imza atan Güce Kaymakamlığının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından başlatılan “2019 Yılı Yaşlı ve Engellilere Yönelik Evde Bakım Projesi” kapsamında, İlçede tespit edilen “Engelli ve Yaşlı” 25 vatandaşımıza evde bakım hizmeti verilmeye başlandı.

Proje kapsamında yoksulluk içinde bulunan, yardıma ve bakıma muhtaç, kimsesi olmayan, yakınlarının bakmadığı, huzur evlerinde kalmak istemeyen gibi unsurların göz önünde bulundurularak tespit edilen 25 yaşlı vatandaşlarımıza kendi evlerinde, sosyal çevrelerinden ayrılmadan evde bakım hizmetleri verilmektedir.

2019 yılında faaliyetlerine başladığımız evde yaşlı bakım projemiz ile ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşlarımızın kötü yaşam koşullarını daha iyi hale getirerek sağlıklı bir ortam oluşturulmasının amaçlandığını belirten Kaymakam Şahin DEMİR konuşmasında proje sayesinde yaşlı, engelli, yatalak, maddi imkanı olmadığı için temel ihtiyaçlarını gideremeyen kimse kalmayacak. Oluşturulan 5 kişilik ekip tarafından, bakıma muhtaç yaşlı vatandaşların evleri temizlenecek, çamaşırları, bulaşıkları yıkanarak ve kuaför hizmetleri gibi temel insan ihtiyaçlarına yönelik hizmet verilecektir” dedi

İlçeye bağlı Yukarıboynuyoğun köyünde yalnız yaşayan 80 yaşındaki Zeynep Yiğit yaşlı olması ve çeşitli rahatsızlıkları yüzünden ev işi yapamadığını ifade etti.

Yaşlı ve Engellilere Yönelik Evde Bakım Projesi’nde çalışanlara teşekkür eden Yiğit, “Allah bu insanlardan razı olsun, düzenli gelip temizliğimizi yapıyorlar. Öyle güzel işler yapıyorlar ki insanın evladının yapamayacağını yapıyorlar. Devletimize bizler için böyle güzel imkân sağladığı için minnettarız. Devlet yanımızda, Allah razı olsun.” dedi.

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.