Güce’de Bitirilemeyen Yol İlçe Halkını Canından Bezdirdi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Güce’de Bitirilemeyen Yol İlçe Halkını Canından Bezdirdi

Bu haber 19 Mart 2018 - 17:10 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Güce’de Bitirilemeyen Yol İlçe Halkını Canından Bezdirdi

Güce ilçesinde yıllardır yapımı devam eden yola dolmuşçular ve vatandaşlar tepki gösteriyor.

Güce ilçesini Karadeniz Sahil Yolu’na bağlayan 15 kilometrelik yol çalışmalarının çok yavaş ilerlediğini iddia eden ilçe halkı yolun kısa sürede tamamlanması için yetkililere seslendi.

Yıllardır Güce ilçesinde yılan hikâyesine dönen yol için açıklamalarda bulunan Dolmuşçular Durağı Başkanı Galip Coşkun Güce Karayolu’nun 2006 dan bu yana yapılmamasının nedenini bir türlü anlayamadıklarını söyledi.

Yoldan bin bir çile ile geçtiklerini belirten Başkan Coşkun, “Yol çalışmaları çok ağır gidiyor. 2006 yılında yapımına başlanan ve 12 yıldır kaç müteahhit değiştirdiğini unuttuğumuz Güce karayolunun aradan geçen bunca zamana rağmen bitirilmemesine bir anlam veremiyoruz. Yol çalışmalarının bu şekilde devam etmesi durumunda 10 yılda da bitmez. Çalışma kışın duruyor, yazın da çok ağır işliyor. Bu yoldan geçerken bin bir çile çekiyoruz. Yolun şu anki durumu kazalara davetiye çıkarıyor. Yetkililere sesleniyoruz lütfen yıllardır bitirilemeyen bu yolun bir an önce bitirilmesini bekliyoruz” dedi.

İstanbul’da ve diğer illerde yaşayan vatandaşlar ise , ”Biz her yıl yaz mevsiminde 1000 km yol katlederek ilçemizi ziyarete geliyoruz. Hiç bir sorunla karşılaşmadan İstanbul’dan, Bursa’dan ve diğer illerden çıkıp Güce sapağına geliyoruz. Buraya geldiğimizde acaba 15 kilometrelik yolu nasıl gidip köyümüze nasıl ulaşacağız diye endişe ediyoruz. Yetkililer bizim bu çilemizi dikkate alarak bir an önce bu yolun bitirilmesini bekliyoruz” dedi.

Hayri BAHADIR – Güce

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.