Güce ve Yağlıdere Yaylalarındaki vatandaşların elektrik sevinci « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Güce ve Yağlıdere Yaylalarındaki vatandaşların elektrik sevinci

Espiye, Yağlıdere ve Güce ilçesine bağlı yaylalarda elektriği olmayan yaylalar elektriğe kavuştu.

Loading

Bu haber 20 Ekim 2020 - 22:26 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Güce ve Yağlıdere Yaylalarındaki vatandaşların elektrik sevinci

Espiye, Yağlıdere ve Güce ilçesine bağlı yaylalarda elektriği olmayan yaylalar elektriğe kavuştu. Şahan Mühendislik Sahibi Alper Tuna Şahan, Espiye, Yağlıdere ve Güce ilçesine bağlı yaylalarda elektriği olmayan yayla ve obaların yayla severlerin desteği ile elektriğe kavuştuğunu söyledi.

Şahan, Espiye ilçesine bağlı Karadoğa yaylası, bu yaylaya bağlı Boğazyurt obası, Dereobası, Eynesil obası, Güce ilçesine bağlı Ağaçbaşı Yaylası, İlit Obası ( Yağciyurdu obası) Güce Obası, Taşbaşı Obası’nın elektriğe kavuştuğunu, Adabük Obası, Domaçlı Obası, Domuzalanı ve İlit Obası ve Kahveyanı Obasına ise, elektrik verilmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Yayla severler ise, “yıllardır yayla ve obalarda elektriğimiz yoktu. Bazı yayla ve obalara elektrik geldi, ancak bizler uzun süre elektrik gelmesini bekledik gelmedi. Vatandaşlar olarak aramızda para toplayarak, kendi elektriğimiz kendimi getirdik, Yaylalarımızın ve obalarımızın elektriğe kavuşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz “dediler.

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.