Güce Kuluncak Köyü Derneği Bursa’da Kuruldu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Güce Kuluncak Köyü Derneği Bursa’da Kuruldu

Bursa’da ikamet eden Giresun Güce İlçesi Kuluncak köyü sakinleri arasında sosyal, kültürel ve ekonomik birliği sağlamak amacıyla Giresun Güce Kuluncak Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinin resmi olarak kuruluşu tamamlandı.

Bu haber 16 Nisan 2023 - 2:03 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Güce Kuluncak Köyü Derneği Bursa’da Kuruldu

Bursa’da ikamet eden Giresun Güce İlçesi Kuluncak köyü sakinleri arasında sosyal, kültürel ve ekonomik birliği sağlamak amacıyla Giresun Güce Kuluncak Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinin resmi olarak kuruluşu tamamlandı.

3 aylık bir çalışmanın sonucunda resmi olarak kuruluşu tamamlanan  Giresun Güce Kuluncak Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinin Kurucular Kurulu Ekrem Akgün, Coşkun Hoçur, Aydın Hoçur, Musa Memiş, Ramazan Akgün,  Ekrem Usta, Sutkı Parlak, Kenan Hoçur isimlerinden oluştu.

Emek Adnan Menderes Mah.Karanfil Caddesi No 135/B’de üyelerine hizmet verecek olan Giresun Güce Kuluncak Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği ilk resmi üye toplantısını da Bursa Giresun Federasyonu Genel Merkezinde gerçekleştirdi.

Toplantıya üyelerin yanı sıra, Bursa Giresun Federasyonu Genel Başkanı Üzeyir Aktaş, Güceliler Derneği Başkanı Mehmet Usta, Karadenizli sanatçı Rüştü Karpuz katıldı.

Derneğin Kurucu Başkanı Ekrem Akgün yapmış olduğu konuşmasında Bursa’da yaşayan 300 haneye yakın Kuluncak Köylüleri arasında sosyal, kültürel ve ekonomik birliği sağlamak amacıyla kurucular kurulu ile derneğin temelini attıklarını belirtirken; “Bursa ve çevresinde hemşerilerimizin sayısı oldukça fazlaydı. Sürekli arkadaşlarımız ile bir araya gelerek neler yapabilirizi konuşuyorduk. Yine bir gün ajandamızı elimize alarak Bismillah diyerek yola çıktık. İlk aşamada hedefimiz bütün köylülerimize ulaşarak onları derneğimize üye yapmaktır” dedi.

Birlik ve Beraberliğin perçinleşmesi, yöresel kültür ezgilerinin gelecek nesillere aktarılması, köylüler arasında sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin gerçekleşmesi için dernek kurulmasına karar verildiğini belirten başkan Ekrem Akgün; “ Özelikle Bursamızda nüfusu asımsanmayacak kadar hemşerimiz bulunuyor.En kısa sürede bunları bir araya toplayarak dernek merkezimizde bir açılış gerçekleştireceğiz. Bu yolda bizler yalnız bırakmayan değerli köylülerimize, il ve ilçe dernek başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bursa Giresun Federasyonu Genel Başkanı Üzeyir Aktaş ve Güceliler Derneği Başkanı Mehmet Usta’da yapmış oldukları selamlama konuşmalarında derneğin hayırlı olması temennisinde bulunarak, çalışmalarında başarılar dilediler.

Öte yandan derneğin resmi kuruluşunun ardından logosu da üyelerinin beğenisine sunuldu. 3 mahalleden oluşan Kuluncak köyünü temsilen 3 yıldız logo içerisine ilave edilirken, asi,yiğit, mert, cesur ve  savaşçı kimliğini temsil eden Çepni Boyu sancağı da logoda yer aldı. Giresun’un simgesi Fındık ve Kiraz’ın da yer aldığı logoda Güce’yi temsilen Çay yaprağı, Karadeniz’i temsilen ise balık figürü logo ya dahil edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.