Güce İçme suyu şebeke hattı ve köy, mahalle yolları selden büyük zarar gördü « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Güce İçme suyu şebeke hattı ve köy, mahalle yolları selden büyük zarar gördü

Geçtiğimiz gün Giresun ilçelerinde meydana gelen sel felaketinde en çok zarar gören ilçeler arasında yer alan Güce’de köy ve mahalle yolları başta olmak üzere, şebeke içme suyu hatlarında büyük zarar meydana geldi.

Loading

Bu haber 24 Ağustos 2020 - 23:19 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Güce İçme suyu şebeke hattı ve köy, mahalle yolları selden büyük zarar gördü

Geçtiğimiz gün Giresun ilçelerinde meydana  gelen sel felaketinde en çok zarar gören ilçeler arasında yer alan Güce’de köy ve mahalle yolları başta olmak üzere, şebeke içme suyu hatlarında büyük zarar meydana geldi.

Sağlıklı Su vermemiz biraz zaman alacak

Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu yapmış olduğu açıklamasında “Uzun yıllardır yaşanmamış sel felaketlerinden birini yaşadık. Ulaşım ağımız ,yollarımız ,su şebekemiz büyük ölçüde hasar görmüştür. İçme suyu Ana şebekemizde 15 km lik alanda önemli ölçüde hasar oluşmuştur.Onarımı biraz zaman alacaktır. Mahallerimizde su depolarına araçlarımızla su takviyesi yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın şebeke suyunu bir müddet içme suyu olarak kullanmamalarını rica ederiz. Yaşanan sel felaketinde hayatını kaybeden Şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı dileriz. Rabbim böyle felaketleri bir daha yaşatmasın” dedi.

Canikli ve Öztürk Mağdur vatandaşları ziyaret ederek destek sözü verdi

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, Ak Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Ak Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın ve Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Güce’de selden etkilenen vatandaşlarımızı ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Başkanlık makamında Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu’ndan bilgiler alan Milletvekilleri Sel sebebiyle çöken, Gelevera Vadisi üzerindeki grup yolu ve Karaovacık Deresi üzerinde bulunan Gürağaç Köyü grup yolu köprüsünde gereken çalışmalar için incelemelerde bulundular.

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.