Güce Gürağaç Köyü Derneği Üyeleri İftarda Buluştu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA

Güce Gürağaç Köyü Derneği Üyeleri İftarda Buluştu

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Giresun tabelasını taşıyan ilçe ve köy dernekleri iftar programlarını gerçekleştirmeye devam ederken, bunlar arasında yer alan Güce Gürağaç Köyü Derneği de iftar davetini Yakup Aktaş Kültür Merkezinde verdi.

Bu haber 20 Nisan 2022 - 14:12 'de eklendi ve 161 kez görüntülendi.
ResimLink - Resim Yükle

Güce Gürağaçlılar İftar Sofrasında Buluştu

Pandemi nedeniyle iki yıl ara verilen dernek iftar sofraları, mübarek Ramazan ayının gelmesi ve Pandemi sürecinin yavaş yavaş sona ermesi nedeniyle yeniden kurulmaya başlandı.

Bursa’da faaliyetlerini sürdüren Giresun tabelasını taşıyan ilçe ve köy dernekleri iftar programlarını gerçekleştirmeye devam ederken, bunlar arasında yer alan Güce Gürağaç Köyü Derneği de iftar davetini Yakup Aktaş Kültür Merkezinde verdi.

Köylülerin bir araya gelip aynı sofrayı paylaşması için düzenlenen iftar davetinde açılış konuşması yapan Güce Gürağaç Köyü Derneği Başkanı Salim Erol, dernekçiliğin zor ve meşakkatli bir iş olduğunu belirtirken; ” Dernek işleri fedakarlık ve özveri isteyen bir iştir. Bizde elimizden geldiğince 2015 yılından bu yana bu işi yapmaktayız. 12 kişi ile kurduğumuz derneğimizde kurucular kurulunda görev alan arkadaşlarımız bu sene görevi 13 yeni genç arkadaşımıza devir ettiler. Arkadaşlarımız bu işte tecrübe edindikten sonra Allah izin verirse bende devir edeceğim” dedi.

Konuşmasının devamında İftar davetlerine katılım sağlayan değerli misafirlere teşekkür eden başkan Salim Erol, iftar programının düzenlenmesine maddi ve manevi katkı sağlayan yurt içi ve yurtdışından tüm hemşerilerime teşekkür ediyorum dedi.

Ak Parti Osmangazi İlçe Başkan Yardımcısı Zakir Öztaş, Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer İlçe Başkan Yardımcısı Osman Günay, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Kır, Osmangazi Belediye Ak Parti Meclis Üyesi İsmail Akdoğan, Osmangazi Belediyesi Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi Korkut Aktaş, Yıldırım Belediyesi Meclis Üyesi ve Tirebolu Güceliler Dernek Başkanı Mustafa Bozkurt, Espiyeliler Dernek Başkanı Abdullah Beşli, Güce İlit Köyü Derneği Başkanı Ümit Ok, Güce Gulparlılar Derneği Başkanı Ali İhsan Bahadır, Dernek kurucular kurulu ve üyeler katıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.