Güce Boncukçukur Köyü Derneğinden Aşure İkramı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Güce Boncukçukur Köyü Derneğinden Aşure İkramı

Bu haber 07 Ekim 2018 - 15:18 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Güce Boncukçukur Köyü Derneğinden Aşure İkramı

Muharrem ayı dolayısıyla Bursa Giresun Güce Boncukçukur Köyü Derneği tarafından aşure günü etkinliği düzenlendi.

Muharrem ayı dolayısıyla Küçükbalıklı Mahallesi Koşu Kavak Camiisinde Cuma Namazı sonrasında gerçekleştirilen aşure gününe Bursa Giresunlular Derneği önceki dönem başkanlarından Adnan Kara, cami cemaati ve mahalle esnafı  katıldı.

Dernek Başkanı Yakup Çukur ve beraberindekiler kazanların başına geçerek uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlara aşure dağıttı.

Güce Boncukçukur köyü derneği yönetim kurulu başkanı Radyo – Program yapımcısı, kent gazetesi köşe yazarlarından Yakup Çukur, aşure etkinliğini her yıl geleneksel olarak düzenlediklerini belirtirken, aşure davetine katılan vatandaşlara da teşekkür etti.

Milletimizin birliği ve beraberliği için kurulan Sivil toplum kuruluşları olarak Milletinin temel kültürüne sahip çıkmak, komşuluk ve akrabalık bağlarımızı geliştirmek için çalıştıklarını belirten Çukur; “Aşure günleri birlik ve beraberliğin ve dayanışmanın coştuğu günlerdir. Dolayısıyla bugün güzel bir etkinlikte bir araya geldik. Bu etkinliğin düzenlenmesine katkı sağlayan değerli yönetici kardeşlerimize ve katkı sağlayan kıymetli hemşerilerime  çok teşekkür ediyorum. Allah  hayrımızı kabul eylesin” dedi.

Erdal Avcı / Bursa

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.