Göksu Travertenleri doğaseverlerin uğrak noktası oldu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Göksu Travertenleri doğaseverlerin uğrak noktası oldu

Dereli’de Pamukkale’yi andıran Göksu Travertenleri, turkuaz renkli göletleriyle doğaseverlerin ilgi odağı oldu.

Bu haber 02 Ekim 2021 - 21:04 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi.

Göksu Travertenleri doğaseverlerin uğrak noktası oldu

Dereli’de Pamukkale’yi andıran Göksu Travertenleri, turkuaz renkli göletleriyle doğaseverlerin ilgi odağı oldu.

Giresun’da son yıllarda turizm yükselişini sürdürüyor. Dereli ilçesinde yer alan Kuzalan Tabiat Parkı’ndaki Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl gibi doğa harikaları yerli ve yabancı ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Pınarlar köyünde yapımı devam eden ve yer altından çıkan sodalı suyun oluşturduğu Göksu Travertenleri’ne de ilgi her geçen gün artıyor.

Giresun İl Özel İdaresi ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOKA) iş birliğiyle yapımı devam eden “Göksu Travertenleri Projesi” kapsamında teras şeklinde büyüklü küçüklü göletler oluşturuldu. Ziyaretçiler için yapılan yürüyüş yolları zamanla beyaz rengi alırken, göletler de turkuaz renge büründü. Travertenler, projenin tamamlanmasının ardından ziyarete açılacak.

Kuzalan Şelalesi ve Mavi Göl ile aynı güzergahta bulunan Göksu Travertenleri, henüz tamamlanmamasına rağmen ziyaretçilerin akınına uğruyor. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen doğaseverler, travertenleri ziyaret edip hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Ordu’dan ziyarete gelen Ertan Uzunçakmak, Göksu Travertenleri’nin görsel olarak çok güzel olduğunu ifade etti. Uzunçakmak, “Biz Ordu’dan geliyoruz. Buranın ününü duymuştuk. Zaten yol boyunca değişik mesire yerleri var. En tepede de burası var. Sodalı suyun akışı sayesinde oluşan bir doğal yapı anladığım kadarıyla. Görsel olarak çok güzel. Daha da güzel olacak muhtemelen. Herkese tavsiye edilebilecek bir yer. Güneşli bir günde gelinebilirse daha güzel olur. Genel olarak görülebilecek 3-4 güzel yer var. Bunların içerisinde en güzellerinden biri de bu travertenler” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.