Göbüt Ailesinin Acı Günü

Geçtiğimiz günlerde Kalp yetmezliği nedeniyle Bursa’da özel bir hastanede tedavi altına Araştırmacı – Tarihçi – Yazar İsa Ruhi Göbüt’ün eşi Mediha Hale Göbüt (61) vefat etti.

Göbüt Ailesinin Acı Günü

Geçtiğimiz günlerde Kalp yetmezliği nedeniyle Bursa’da özel bir hastanede  tedavi altına alınan Araştırmacı – Tarihçi – Yazar İsa Ruhi Göbüt’ün eşi Mediha Hale Göbüt (61) vefat etti.

Aslen Giresun Yağlıdere Ömerli köyünden olan ve uzun süredir Bursa’da  ikamet eden İsa Ruhi Göbüt’ün eşi Mediha hanım 13 Mayıs Çarşamba günü Kocaeli Körfez ilçesi asri mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

Araştırmacı kişiliği ile toplumda saygın bir yere sahip olan İsa Ruhi Göbüt cenaze töreni sonrasında gazetemize yapmış olduğu açıklamasında; “Eşim Mediha hanımı Pazartesi günü Kalp ameliyatı için hastaneye yatırdık. Başarılı geçen ameliyat sonrasında ani gelişen kalp ve böbrek yetmezliği neticesinde maalesef kayıp ettik. Mediha hanımı hayata tutundurmak için büyük mücadele veren doktorlarımıza ve acımızı paylaşan dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Eşime Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.