GİRTAB’ın Çalışmaları Meyvesini Veriyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

GİRTAB’ın Çalışmaları Meyvesini Veriyor

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nin(GİRTAB) çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor.

Bu haber 24 Temmuz 2017 - 8:15 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

GİRTAB’ın Çalışmaları Meyvesini Veriyor

Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği’nin(GİRTAB) çalışmalar meyvelerini vermeye devam ediyor.

Daha önce Doğu Karadeniz’in tek yaşanabilir Giresun Ada’sını turizme kazandıran GİRTAB şimdi de Giresun yaylalarında yeni bir rotayı turizme kazandırıyor. Kümbet yaylasına yakın mesafede bulunan rota Dereli, Alucra ve Yağlıdere ilçelerinden geçiyor.

2 bin 500 rakımda sapasağlam ayakta duran tarihi Kırkharman Kilisesi, belirli zamanlarda akan belirli zaman duran ilginç özelliği işe kutsal özelliği olduğuna ve şifa verdiğine inanılan uyur su, iki ilçenin sınırını belirleyen ve Çin seddinden sonra el yapımı en uzun duvar olan Hacı Abdullahzade duvarı ve Ördek gölünü kapsayan güzergah ziyaretçilerin ilgisini çekmeye başladı.

Giresun’un yeni turizm rotasını ilk gezen turist kafilesinin rehberi olan Emre Özkan, “Daha önceden şirketimiz Rize ve Artvin yaylalarında minibüslü turlar yaparak el değmemiş rotaları görüyorlar tarihin ve doğanın izlerini sunuyorlardı. Turizm Birliği Müdürü Tamer Uzuner bize bu rotayı gezdirerek anlattı. Biz de programa aldık bugün ilk grubumuzu getirdik. Bu rotayı bu yıl 5 bin misafirimize yaptırarak eşsiz ve bakir Giresun doğasını görmelerini planlıyoruz. Rotada düzenleme yapılması konusunda destek olan Vali Bey’e de misafirlerimiz adına teşekkür ederim” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.