Girib’den Önemli Atılım

Merkezi Gebze’de bulunan kısa adı GİRİB olan Giresun İş Adamı ve Bürokratları Derneği genel kurulunu derneğin merkezinde gerçekleştirdi

Girib’den Önemli Atılım

Merkezi Gebze’de bulunan kısa adı GİRİB olan Giresun İş Adamı ve Bürokratları Derneği genel kurulunu derneğin merkezinde gerçekleştirdi. Tek liste halinde genel kurula giren mevcut başkan Kemal Tokmak yeniden Girip yönetim kurulu başkanı oldu.

Katılımın kısıtlı tutulmasına rağmen genel kurula çok sayıda hemşerimiz katılırken, bu kalabalık Girib’in başarılı işlere imza attığını bir kez daha gözler önüne serdi.

Merkezi Başkent’e taşınıyor

Genel Kurulda hazır bulunan hazirundan Girib Genel Merkezinin Türkiye’nin lokomotifi başkent Ankara’ya taşınıp, ihtiyaç duyulan diğer illerde şubeleşme yetkisi alan Girib Genel Başkanı Kemal Tokmak “ Girib ismine münhasır olarak artık Gebze’nin dar gelmeye başladı.Bu güzel oluşumu ilçe ve şehir dışına taşıma zamanı gelmiştir. Sizlerin yetkisi ile merkezimi Ankara’ya taşımak istiyoruz” dedi.

Neden İstanbul değil de, Ankara!

Genel Kurula katılan üyeler başkan Tomak’a çeşitli sorularda yönetirken bunlarında en başında Girib neden yanı başımızdaki İstanbul’a değil de, Ankara’ya taşınıyor sorusu oldu. Soruları içtenlikle yanıtlayan Tomak; “ İstanbul’da çok sayıda Giresunlu derneğimiz bulunuyor. Ancak Ankara’da durum böyle değil. Genel merkez İstanbul’da olursa alışılmış bir durum olur. Giresun olursa yerelde kalınır oysaki Ankara bizim daha büyük işlere imza atmak için gidiyoruz.İnşallah istikrarımızı koruyup Ankara’da bulunan bürokrasimizle daha yakın olup işleri kolay kılacağız. Bizde siyaset yok tüm siyasetçilere aynı uzaklıktayız bunu burada koruduk. Bundan sonrada korumaya devam edeceğiz. Yüksek istişare kurulumuzda Ankara’dan Ahmet Ortak bulunurken yine yeni dönem de Ankara Giresunlular Platform Başkanı Ahmet Temur beyle beraber olacağız” dedi.

Nisan ayında Ankara Merkezimizin açılışını yapacağız

Nisan Ayı gibi Ankara merkez ofisinin açılışını yapacaklarını belirten başkan Tomak; “Gebze’de bulunan mevcut dernek yerimiz şube olarak faaliyete devam edecektir. Bunun yanında Giresun başta olmak üzere İstanbul,  Bursa, Samsun ve İzmir gibi illerde şubeleşmeye gideceğiz” dedi.

Genel kurulda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan vekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi, Kocaeli Giresunlular Federasyonu Başkanı Mehmet Elmas, Giresun Federasyonu Kurucu Başkanı Halil Kütük, Ankara Giresunlular Platform Başkanı Ahmet Temur ve Sayıştay baş denetçi Ahmet Ortak,

Yapılan oylama sonucunda Kemal Tokmak başkanlığında oluşan yönetim kurulu; Aydın Ceylan, İlhan Avutman, İzzet Kaşık, Halil Kütük, Ahmet Temür, Ahmet Ortak, İbrahim Haliloğlu, Ufuk Sarı, Fatih Yarsız, Ramazan Kocaman, İzzet Türlü, Halil Fınğaloğlu, Mustafa Taşdemir, Fatih Uzuner, Sabri Emecan, Musa Çınar, Fatih Can, Mustafa Karagöz, Murat Türlü, Hasan Firar, Ahmet Balık, Sezgin Taşçı, Gökhan Türk, İrfan Aydın, Köksal Kütük, Oğuz Tokmak, Sezai Ayrılmaz, Aysel Aydın, Neval Haliloğlu, Kaya Bıyıkçı, Aşkı Duman, Çetin Hartamacı, Recep Kangal, Recep Demir, Bilal Yardım, Aydın Ceylan, İlhan Avutman, İzzet Kaşık, Halil Kütük, Ahmet Temür, Ahmet Ortak, İbrahim Haliloğlu, Ufuk Sarı, Fatih Yarsız, Ramazan Kocaman, İzzet Türlü, Halil Fıngaloğlu, Mustafa Taşdemir, Fatih Uzuner, Sabri Emecan, Musa Çınar, Fatih Can, Mustafa Karagöz, Murat Türlü, Hasan Firar, Ahmet Balık, Sezgin Taşçı, Gökhan Türk, İrfan Aydın, Köksal Kütük, Oğuz Tokmak, Sezai Ayrılmaz, Aysel Aydın, Neval Haliloğlu, Kaya Bıyıkçı, Aşkı Duman, Çetin Hartamacı, Recep Kangal, Recep Demir, Bilal Yardım

Haber: Aydın Kömürcü

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.