Giresun’un Turizm Projeleri Bakan Sunuldu « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun’un Turizm Projeleri Bakan Sunuldu

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve beraberindeki heyet Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti.

Bu haber 20 Ekim 2021 - 8:57 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

Giresun’un Turizm Projeleri Bakan Sunuldu

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve beraberindeki heyet Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti.

Giresun’u turizmde arzulanan noktaya getirmek istediklerini belirten Başkan Şenlikoğlu, şunları söyledi: “Giresun doğal güzelliği ile sakin ve keyifli bir şehir. Büyük şehirlerin keşmekeşliğinden uzaklaşmak isteyen insanları Giresun’umuzda görmek istiyoruz. Şehrimiz deniziyle, yeşiliyle, yaylasıyla, Kale, Ada ve Gedikkaya’sıyla tam bir turizm kentidir. Giresun’umuzu turizmden hak ettiği payı daha fazla alması için çok önemli çalışmalar yapıyoruz.

Şehrimizle ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanımızla Ankara’da daha önceleri de görüşmeler yapmıştık. Bilindiği gibi Sayın Bakanımızı doğa harikası güzel şehrimize davet etmiştik ve kendileri de bizi kırmayarak Giresun’umuza gelip birbirinden güzel turistik yerlerimizi yerinde görmüştü.

Şehrimiz turizmi için devam eden süreçte gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretimizde son derece verimli geçti” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı makamında gerçekleşen ziyarete; Dereli Belediye Başkanı Kazım Zeki Şenlikoğlu, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Güce Belediye Başkanı Aytekin Boduroğlu, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel, Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Gürgenci, Giresun Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Cengiz Varol ile İl Özel İdare Kültür ve Turizm Müdürü Erdem Kılavuz da yer aldı.

Ziyarette, Bakan Ersoy ve Bakanlık heyetiyle Giresun turizmi hakkında görüş alışverişinde bulunulup, projeler hakkında bilgiler verilerek projelerin görüntülü olarak sunumu yapıldı. Giresun’un turizm altyapısı ve üst yapısı hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Ziyaretin ardından konuşan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, hazırlık süreci devam eden Giresun turizm master planı öncesinde çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, misafirperverliği ve Giresun’a gösterdiği yakın ilgi için Bakan Ersoy’a teşekkür etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.