Giresunlu Üstadlar Bursa’da Buluşuyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresunlu Üstadlar Bursa’da Buluşuyor

Bu haber 31 Temmuz 2018 - 22:47 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

Giresunlu Üstadlar Bursa’da Buluşuyor

Giresun’un yetiştirdiği İki Büyük üstad Hüseyin Bıçak ve Yılmaz Turan Gemlik Giresun Dereli Güzyurdu Köylüleri Derneğinin bu sene 14. düzenleyecek olduğu Güzyurdu Köyü Şenliğinde sahne alacak.

Yazmış oldukları Türküler, söylemiş oldukları eserler ile isimlerini Giresun Tarihine altın harflerle yazdıran iki büyük üstadın Bursa’da aynı sahneyi paylaşacak olması hemşerilerimiz tarafından sevinçle karşılandı.

11-12 Ağustos 2018 tarihinde Bursa Gemlik Haydariye Köyü Dedelik Piknik alanında yapılacak olan sunuculuğunu Gazeteci Erdal Avcı’nın yapacağı Şenlik de Hüseyin Bıçak ve Yılmaz Turan’ın yanı sıra Yusuf Tepe, Güzel Esma, Köksal Çakmak, Kazım Çakır, Erdem Bıçak, Bayram Dalsız’da sahne alacaklar.

11 Ağustos Cumartesi Gecesi Şenlik ateşi ile başlayacak program öncesi açıklamada bulunan Gemlik Giresun Dereli Güzyurdu Köyü Derneği Başkanı Miktad Elikesik “Dereli Güzyurdu Köyü Derneği olarak Bursa Gemlik’de 13 Yıldır Yayla Şenliği düzenleyerek hem köylülerimizin kaynaşmasını sağlıyor, kültürümüzü yaşatıyor,  hem de ailelerimiz ile güzel bir piknik yapıyoruz. Bu sene 14. düzenleyeceğimiz şenliğimizde Giresun’un büyük üstatları Hüseyin Bıçak, Yılmaz Turan ve Mahalli sanatçıların konserleri, Şenlik ateşinin yakılması, çekilişlerle çeşitli hediyelerin verilmesi gibi birçok etkinlik bizleri bekliyor.Onun için bu seneki şenliğimize yoğun bir katılım bekliyoruz. Bursa ve Gemlik çevresinde bulunan bütün Giresunlu hemşehrilerimizi ve köylülerimizi 11-12 Ağustos’da Gemlik Haydariye köyüne bekliyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.