Giresunlu Turgut Ural’a İlk Ödül Hakkari’den « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresunlu Turgut Ural’a İlk Ödül Hakkari’den

Bu haber 27 Eylül 2018 - 13:24 'de eklendi ve 62 kez görüntülendi.

Giresunlu Turgut Ural’a İlk Ödül Hakkari’den

Senaryosunu ve yönetmenliğini Giresun Doğankentli Turgut Ural, yapımcılığını Mustafa Şengün’ün üstlendiği “Göç Yolu (Elveda Balkanlar)” filminin galası Hakkari’de yapıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve Hakkari Belediyesi desteğiyle Hakkari Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Ulusal Film Festivali kapsamında “Elveda Balkanlar Göç Yolu” filminin tüm sanatçı kadrosunun katılımıyla gerçekleşen galada filme 2018 En İyi Drama Filmi ödülü verildi.

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Hakkari protokol üyeleri, filmin yapımcısı Mustafa ŞENGÜN, yönetmen ve senaristi Turgut URAL, oyuncular ve vatandaşlar akşam saatlerinde Bulvar Caddesi’nde bir araya gelerek Hakkari Belediyesi ekiplerinin halk oyunları, tiyatro ve erbane gösterisiyle Şehit Mehmet Ceyhan Caddesi’ndeki Atatürk Kültür Merkezi’ne kadar kortej yürüyüşü gerçekleştirdi.

Düzenlenen galada konuşan filmin yönetmeni Turgut Ural, galayı Hakkari’de yapmaktan son derece mutlu olduklarını belirterek, kendilerini sıcak karşılayan Hakkari halkına ve Vali Cüneyit Orhan Toprak’a teşekkür etti.

Hakkari’yi coğrafyasından ve Türkiye’nin uç noktasında bulunmasından dolayı herkesin gelip göremediğini belirten Vali TOPRAK, “Geçmişte yaşanan üzücü olaylardan dolayı herkesin kafasında kötü bir imaj var. Fakat biz bu algıyı değiştirmek için yoğun çaba harcıyoruz, Tabii bizden önceki arkadaşlarımız da aynı yolda çaba harcadılar. Biz bu Hakkari’nin ne kadar güzel bir coğrafya olduğunu, ne kadar güzel insanlara sahip olduğunu, huzurlu bir şekilde yaşanacak yer olduğunu bütün Türkiye’ye ve arkasından dünyaya anlatabilmek için arkadaşlarımızla beraber yoğun bir çalışma ve çaba içerisindeyiz” dedi.

Gala gecesi, Vali Toprak’ın filmin yönetmen ve oyuncularına plaket ve çiçek takdim etmesi, “Göç Yolu (Elveda Balkanlar)” filminin gösterimi ile son buldu.

Abdullah Öner MERAL / Girmep

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.