Giresunlu Şeyda Karadeniz Büyük Beğeni Topluyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresunlu Şeyda Karadeniz Büyük Beğeni Topluyor

Bu haber 15 Şubat 2017 - 23:24 'de eklendi ve 113 kez görüntülendi.

Giresunlu Şeyda Karadeniz Büyük Beğeni Topluyor

Türk Halk Müziğinin Güçlü Sesi hemşehrimiz Şeyda Karadeniz yurt içinde ve yurt dışında yaptığı başarılı konserlerle takdir topluyor.

2010 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Öğretmenliği Ana Sanat Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladığını belirten Karadeniz,g azetemize yaptığı açıklamada, TRT Yurttan Sesler Korosu Misafir Sanatçı, T.C Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Kültür Merkezi ile Ölümünün 50. Yılında Yahya Kemal Beyatlı Uluslararası Sempozyumu (14–16 Mayıs 2008,Üsküp-Makedonya) THM konseri Solisti, Giresun / Eynesil Ören Belediyesi Dizgine Şenlikleri,viyana geleneksel türk buluşması gibi etkinlik ve projelerde yer aldım.

Okul hayatımda ve mezun olduktan sonra TRT İstanbul Radyosu Türk Halk Müziği Gençlik Korosu,Kültür Bakanlığı İstanbul Türk Halk Müziği Korosu,İTÜ Türkü Türkü Türkiye’m Korosunda yer aldım. Şu an İstanbul büyükşehir belediyesi orkestralar şube müdürlüğü türk halk müziği topluluğunda ses sanatçısı olarak görev yapmaktadıyım.

Kala müzik’ten çıkan Karadenize Kalan 3- C Dimde söz ve müziği kendime ait dertlerim kalem kalem parçası,kendi eserimdir. Seyhan müzik’ten 2011 de çıkan vefa albümündeki sensizim parçasının sözleri bana aittir. Seyhan müzik’ten çıkan c d’im görele horonudur.Bana müzikseverlerin gösterdiği büyük ilgiye layık olabilmek için var gücümle çalışıyorum.

Benden desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürler ediyorum.’’dedi.

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.