Giresun’dan Ermenistan’a kınama « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun’dan Ermenistan’a kınama

Giresun’da Memur-Sen üyeleri, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Loading

Bu haber 04 Ekim 2020 - 15:35 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Giresun’dan Ermenistan’a kınama

Giresun’da Memur-Sen üyeleri, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Memur-Sen Giresun Temsilcisi Muhammed Sarı, Atatürk Meydanı’nda bir araya gelen üyeler adına yaptığı açıklamada, Azerbaycan halkının yanında olduklarını söyledi.

Memur – Sen Giresun İl Başkanlığı, “Ermenistan otuz sene önce uluslararası hukuku hiçe sayarak, Azerbaycan toprağı olan Karabağ’ı işgal etmiş ve bu işgal esnasında hiçbir ahlaki kural tanımayan saldırganlığı ile adeta bir katliam gerçekleştirmiştir” dedi.

Yapılan yazılı açıklamada şunlara yer verildi;  “Azerbaycan topraklarının neredeyse beşte birini işgal eden ve milyonlarca insanı yurtlarından ederek, başta Hocalı’da yaptığı soykırımı ile insanlık suçu işleyen Ermenistan’ın tescilli bir saldırgan olduğunu biliyoruz.

Ne acıdır ki bütün dünya devletlerinin, söz konusu “biz” olunca ortaya koyduğu “üç maymun”u oynama tavrı yine değişmemiş ve Azerbaycan’ın haklı mücadelesi her koşulda uluslararası camiada örselenmiştir.

28 Eylül sabahı Ermenistan silahlı güçlerinin yeniden ahlaksızca yaptığı saldırıya meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan’ın yanında olmak boynumuzun borcudur.

Bir yanda kendi toprakları işgal edilen Kardeş Ülke, diğer yanda ise işgalci konumunda olan bir ülke varken; bizler için de “Dünya Beşten Büyüktür” diyen iradenin arkasında durarak, haklı olan Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında, omuz omuza mücadele vermekten başka seçenek yoktur.

Bu saiklerle uluslararası hukukun işletilmesi noktasında; başta Birleşmiş Milletler olmak üzere bütün dünya ülkelerini inisiyatif almaya ve Ermenistan’ın hukuk tanımazlığına karşı tavır almaya davet ediyoruz.

Ülkemizin Azerbaycan’a verdiği güçlü destek sadece devletlerimiz arasındaki kardeşlik hukuku sebebiyle değildir. Aynı zamanda otuz senedir Kardeş Azerbaycan’a yapılan haksızlığa ve hukuksuzluğa gösterilen haklı bir tepkidir.

Bilinmelidir ki, Türkiye’nin Azerbaycan’a yardım da desteği de  “her nasıl istiyorlarsa” öyle olacaktır.

Ermenistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayarak, dost ve kardeş ülke Azerbaycan topraklarına yönelik haksız saldırılarını, insanlık dışı işgallerini, protesto etmek, hiçbir şekilde izahı olmayan hukuksuz saldırılar nedeniyle Şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimizi anmak ve ne olursa olsun Azerbaycan halkının yanında olduğumuzu açıklamak için bizler bugün buradayız.

Tekrar Ermenistan’ın saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyor; İki Devlet Bir Millet olduğumuz Azerbaycan halkının yanında her fırsatta koşulsuz olarak duracağımızı bütün dünyaya ilan ediyoruz.”

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.