Giresun’da Karantina sürecini tamamlayan işçiler evlerine gönderildi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun’da Karantina sürecini tamamlayan işçiler evlerine gönderildi

Kuveyt’ten gelen ilk Türk işçi kafilesinin Giresun’daki karantina süreci tamamladı

Bu haber 16 Nisan 2020 - 17:35 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.

Kuveyt’ten gelen ilk Türk işçi kafilesinin Giresun’daki karantina süreci tamamladı

Korona virüs salgını nedeniyle Kuveyt’ten tahliye edilen Türk işçiler Giresun’da 14 gün süren karantina sürecinin sona ermesinin ardından bulundukları öğrenci yurdundan görevli personel eşliğinde evlerine gönderildiler.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle Kuveyt’te çalışan Türk işçiler 2 ve 3 Nisan’da Türk Hava Yolları’na ait uçakla Ordu-Giresun Havalimanı’na getirilmişti. 2 Nisan tarihinde gelen ve Giresun’da kendileri için hazırlanan KYK Gülpembe Hatun Öğrenci Yurdu’ndaki 14 günlük karantina sürecini tamamlayan ilk işçi kafilesi AFAD Giresun İl Müdürlüğü koordinesinde otobüslerle evlerine gönderildiler.

Yurtlardan birkaç kişilik gruplar halinde çıkan vatandaşlar görevli personelin evrak kontrolünü yaptıktan sonra otobüslere bindirildiler. Evrak kontrolü sırasında işçilere maske dağıtıldı. Türk işçiler 14 günlük karantina sürecinde kaldıkları öğrenci yurdunda her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını ve gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını belirttiler. İşçiler, başta devlet yetkilileri olmak üzere Giresun Valiliğine, AFAD Giresun İl Müdürlüğüne, Yurt Müdürlüğüne ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.