Giresun’da Çöp Konteynerleri Martılara Emanet! « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Giresun’da Çöp Konteynerleri Martılara Emanet!

Bu haber 24 Mayıs 2018 - 13:47 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.

Giresun’da Çöp Konteynerleri Martılara Emanet!

Giresun’da çöp konteynerlerinin bir kısmı üstü kapalı yeni tasarım çöp konteyneri ama bir kısmı da eski tip kapaklı ve birçoğunun kapakları kırık. Bundan dolayı martılar kapağı kırık çöp konteynerlerini mesken tutmuş durumda.

Yeniyol’da bulunan kapağı kırık çöp konteynerlerinde martıların çöpleri karıştırması ve etrafa saçması çevre esnafının ve vatandaşların tepkisini çekiyor. Martıların yiyecek aradığı kapağı kırık çöp konteynerlerinin bulunduğu sokağın karşısında bulunan balıkçının çöpe attığı bayat balıklara yemek için alçak uçuş yapan martılar, çöpleri etrafa saçmanın yanı sıra çıkardıkları yüksek ses ile de çevre sakinlerini rahatsız ediyor.

Yaşanan sıkıntı hakkında konuştuğumuz vatandaşlar; “Mevcut kapaklı çöp konteynerleri hijyen ve çevre temizliği açısından sorun oluşturuyor. Gördüğünüz gibi kapaksız çöp konteynerlerine dökülen çöpler martılar için yiyecek oluyor. Özellikle sokağın karşısındaki balıkçının döktüğü balık çöplerinin ardından tabiri caiz ise çöp konteynerlerine martı saldırısı başlıyor ve çöpler etrafa saçıldığı için hijyen ve sağlık sorunları oluşturuyor.

Önümüzdeki günlerde havaların ısınacağını da düşünürsek mevcut sorunların daha artacağını söyleyebiliriz. Bunun yanında martıların alçak uçuşu yoldan geçen arabalar için de bir tehlike oluşturuyor. Ayrıca yiyecek için saldıran martılar çok yüksek ses çıkartarak civardaki esnafları ve vatandaşları rahatsız ediyor.

Giresun Merkez’de bazı noktalarda yeni sistem üstü kapalı ve yandan çöp atma gözü olan çöp konteynerleri var. Yeniyol’daki bu çöp konteynerleri ile birlikte tüm eski sistem kapaklı çöp konteynerlerinin kullanımdan kaldırılması çevre temizliği başta olmak üzere birçok sorunu çözecektir. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun bu sorunumuzu çözeceğini ve Giresun’daki tüm sorunlu çöp konteynerlerini yeni sistem çöp konteynerleri ile değiştireceğini umut ediyoruz.” diyerek düşüncelerini paylaştılar.

Haber: Hakan UĞURLU – www.kerasushaber.net

????????????????????????????????????

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.