Giresun’a yeni balıkçı barınağı yapılıyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun’a yeni balıkçı barınağı yapılıyor

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Keşap Güneyköy Uzuncakum Mevkiine 200 kapasiteli balıkçı barınağının yapılacağını açıkladı.

Bu haber 25 Temmuz 2020 - 22:30 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

Giresun’a yeni balıkçı barınağı yapılıyor

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Keşap Güneyköy Uzuncakum Mevkiine 200 kapasiteli balıkçı barınağının yapılacağını açıkladı.

Keşap ilçesi ile Giresun arasına en az 200 balıkçı teknesi kapasiteli yeni bir balıkçı barınağı yapılıyor. AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, barınak için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) raporunun alınarak imar planının onaylanması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderildiğini söyledi.

2021 yatırım programına alınması için son aşamaya gelen balıkçı barınağıyla ilgili bilgi veren AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, ”Uzun bir zamandır üzerinde çalıştığımız balıkçı barınağıyla ilgili nihayet sona yaklaştık. Keşap ilçesi Güneyköy köyünde bulunan Uzuncakum mevkine yeni bir balıkçı barınağı kurulması çalışmaları devam etmektedir. ÇED raporu alındı. İmar Planının onaylanması için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına gönderildi ve süreci takip etmekteyiz. Balıkçı barınağı 960 metre ana dalgakıran mendireğine,360 metre çekek yerine sahip en az 200 adet balıkçı teknesini barındıracak kapasitede olacaktır. Bu balıkçı barınağı aynı zamanda Giresun merkezdeki balıkçı barınaklarının da yükünü hafifletecektir“ dedi.

Milletvekili Öztürk aynı zamanda Keşap ilçesi Tepeköy çekek yerinin de ıslah edilerek kum dolmasını önlemek amacıyla 120 metre kum tutucu mahmuz yapılması için etüt proje çalışmalarının yapıldığını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.