Giresun Yatırımlara Uzak Kalmamalıdır « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Nilüfer Köylü Pazarı

KÖŞE YAZARLARI

Giresun Yatırımlara Uzak Kalmamalıdır

Bu haber 25 Eylül 2018 - 8:56 'de eklendi ve 75 kez görüntülendi.

Giresun Yatırımlara Uzak Kalmamalıdır

Giresun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, yatırım noktasında gündemin sıcak tutulması gerektiğini bildirdi.

Kara yaptığı açıklamada, Giresun’da yatırımların yapılması, üretimin artması ve istihdam imkanlarının genişleyebilmesi için Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği olarak gündemi daima sıcak tutmak zorunda olduklarının bilinci ile halkın gelişmeleri yakinen takip etmesine çalıştıklarını belirtti.

Kara Giresun’un bölgesindeki gelişmelerden ve iktidar yatırımlarından uzak kalmaması gerektiğini kaydetti.

Kara, “İlimiz için en önemli yatırımlardan Erzincan Tirebolu Tren yolu ve Güney Çevre yolu ile Şehir merkezi girişi projeleri ilimizin gündeminden biran olsun düşürülmemelidir. İlave olarak Doğu Karadeniz illerinin arasında limanı olmasına rağmen serbest bölge olmayan tek il Giresun’dur. Şuan Giresun Limanında yoğun bir düzenleme faaliyetleri yürütülmekte olup, yakın bir zamanda limanımız eski görkemli günlerine dönüşecektir. Limanımızın işlevliğinin dikkate alınması ile ilimizin serbest bölge programına alınması için çok süratli hareket etmeliyiz. Serbest Bölge, Dış Ticaret, Vergi ve Gümrük Mevzuatı açısından Gümrük hattı dışında sayılı bölgeler olup, Giresun’da bu bölgeye dahil edilerek Anadolu’ya açılım yollarında standarda kavuşması sağlanacak olması çok büyük bir kazanım olması nedeniyle bu konuya tüm hemşehrilerimizin ve siyasilerimizin sahip çıkmasını talep etmekteyiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.