Giresun Turizmi ve Ekonomisi Tünelin Işığını Bekliyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Giresun Turizmi ve Ekonomisi Tünelin Işığını Bekliyor

Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel Dereli – Şebinkarahisar Yolu ve Pınarlar tünel projesine dikkat çekti.

Bu haber 24 Mart 2021 - 12:41 'de eklendi ve 27 kez görüntülendi.

Turizm ve Ekonomi Tünelin Işığını Bekliyor

Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit Gürel Dereli – Şebinkarahisar Yolu ve Pınarlar tünel projesine dikkat çekti.

Dereli – Şebinkarahisar yol standartlarının iyileştirilmesi ve Pınarlar tünel projesi için açıklamalarda bulunan Giresun Kent Konseyi Başkanı Mürşit Gürel, “Giresun konumu gereği tarih boyunca birçok önemli ticaret yolları üzerinde köprü görevinde bulunmuştur. Bu yollar sayesinde başta ticari olmak üzere siyasi, kültürel ve toplumsal pek çok etkileşim gerçekleşmiştir. Şehrimiz ve dolaylı olarak ta komşu illerimizin her alanda stratejik hedeflere ulaşabilmesi adına karayolu bağlantılarımız önemlidir. Giresun – Şebinkarahisar kara yolunda yapımı devam eden Eğribel tünelinin önemi Pınarlar tünelinin yapılmasıyla daha da anlam kazanacak ve yola değer katarak mesafeyi kısaltmış, 12 ay ulaşım imkânı sağlayacaktır” dedi.

Geleceğin turizmde olduğunu belirten Gürel, “Türkiye‘nin kurtuluşu olmayan tek ili, yani hiç bir zaman işgal altına alınmamış ilimiz, fındığın en kalitelisinin yetiştiği Giresun, merkez ilçe dâhil 16 ilçesi, 17 beldesi, 536 köyü olan bu güzel ilimizin doğal güzellikleri ve tarihi bakımdan gezilmeye, görülmeye değer yerlerine ulaşım sözüne ettiğimiz bu yollar ile sağlanacaktır” ifadelerine yer verdi.

Gürel açıklamasını şöyle sürdürdü; “Kümbet, Bektaş ve hatta Kulakkaya turizmi, bölgenin ekonomik gelişimi bu yolun yapımına bağlıdır. Büyük turizm seyahat acenteleri dahi Kelkit Havzası üzerinden Karadeniz’e ulaştırmayı hedefledikleri tur güzergâhlarını Tamzara, Kümbet, Kulakkaya ve Dereli yolu üzerinden planlamaktadır. Bu bakımdan bu yol bizim için olmazsa olmaz önceliklerimiz içerisinde yer almaktadır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.