Giresun Turizm Potansiyelini Değerlendiremiyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

Giresun Turizm Potansiyelini Değerlendiremiyor

Bu haber 19 Nisan 2018 - 16:38 'de eklendi ve 70 kez görüntülendi.

KARAİBRAHİMOĞLU: “GİRESUN TURİZM POTANSİYELİNİ DEĞERLENDİREMİYOR”

Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, turizm haftasını nedeniyle bir açıklama yaparak Giresun turizmine değindi.

Karaibrahimoğlu açıklamasında komşu illere göre Giresun’un turizm pastasından daha az pay aldığını söyledi.

Başkan Karaibrahimoğlu: “Giresun turizminin ivme kazanması için yıllarca mücadele veriliyor. Ancak bir türlü arzu edilen noktaya gelinemiyor. Bunun öncelikle iki nedeni olduğunu düşünüyorum. Birincisi turizm için birliktelik sağlanamıyor ve her kurum, bireyferdi hareket ediyor. İkincisi ise yalnızca bir noktaya adapte oluyoruz. Son yıllarda Arap turizminin peşine düşüldüğü gibi. Kaldı ki bundan da istenilen sonucun alınıp alınamadığı tartışmaya açık.” dedi.

VALİLİK VE TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ DAHA AKTİF OLMALI

Giresun turizminin gelişmesi için Valilik makamının ve Turizm İl Müdürlüğü’nün daha aktif olması gerektiğini söyleyen Başkan Karaibrahimoğlu: “Turizm Müdürlüğü içindeki dinamikleri harekete geçirmeli. Turizmin iyi noktalara gelmesi için bugüne kadar önemli mesafeler almış başarılı olmuş projeleri örnek alarak gerekli organizasyonu sağlamalı” diye konuştu.

Başkan Karaibrahimoğlu şöyle devam etti: “Giresun’umuz yeşilin her tonunu sinesinde toplamış, ormanlarla kaplı yaylaların ve doğal plajların bulunduğu, 122 km’lik kıyıya sahip, sınırsız doğal ve kültürel zenginlikleriyle önemli bir turizm merkezidir. Doğu Karadeniz kıyılarının insan yaşamına elverişli tek adası Giresun Adası başlı başına bir turizm potansiyelidir.

Kıyı kesimlerinde ılıman iklimi, iç kesimlerinde ise karasal iklimi ile her türlü kış ve doğa sporlarına uygun oluşu, tarihsel zenginlikleri ve doğal güzellikleri yanında dünyanın en kaliteli fındığının Giresun’da yetişmesi, el sanatları, balıkçılığı ile Giresun turizmi çok yönlü fırsatlar sunmaktadır.

Giresun Kalesi, adası ve projesi bitmesi halde Gedikkaya, muhteşem manzarası, tarihi eski Giresun evlerinin bulunduğu Zeytinlik Mahallesi, akarsuyu, şelalesi, çam ormanları ile birer doğa harikası olan yaylalar insanları beklemektedir.

” Komşu iller Ordu ve Trabzon turizm kazanımlarında Giresun’u geçtiğini de ifade eden Karaibrahimoğlu, Giresun’un potansiyelini değerlendirememesinin üzüntü verici olduğunu kaydetti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.