Giresun İlçelerinde Ürküten Manzara

Sel suları Giresun’un Dereli, Doğankent, Yağlıdere, Espiye ve Güce ilçelerini deyim derindeyse yerle bir etti.

Giresun İlçelerinde Ürküten Manzara

Dün sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla 18 saat devam eden yağmur, Giresun’un Dereli, Doğankent, Yağlıdere, Espiye ve Güce ilçelerini deyim derindeyse yerle bir etti. Meteoroloji yetkililerine göre bu akşam saat 18’e kadar etkili yağış bekleniyor.

Özellikle akşam saatlerinde şiddetlenen yağmur Dereli ilçesinin altını üstüne getirdi. Cadde ve sokakta park halinde bulunan onlarca araç kibrit çöpü gibi yollarda sürüklenerek derelere aktı. İlçe merkezinde bulunan işyerlerinin tamamına yakınının zemin katları sular altında kalırken Giresun Valisi Enver Ünlü “bulunduğumuz yer düne göre 2-3 metre yüksek” dedi.

Doğankent ilçesinde de yağmur büyük bir felakete sebep olurken Belediye Başkanı Rüşan Özden felaket karşısında “Rabbim beterinden korusun, çok şükür can kaybımız yok” dedi. Tirebolu Doğankent yolunun 10. Km’sinde bulunan Mursal Deresi menfezi gece yarısından sonra çöktü. Çökme sırasında oradan geçmekte olan Tirebolu Jandarma Karakolu askerlerinin içinde bulunduğu minibüs içindeki 5 askerle birlikte suya kapıldı. O esnada çalışma yapmakta olan greyder de operatörü ile birlikte suya kapılarak kayboldu. Sabah saatlerinde minibüs enkazına ulaşıldığında bir askerin cansız bedeni araca sıkışmış halde bulundu.

Espiye ve Yağlıdere ilçelerinde de selin ve heyelanın büyük hasara yol açtığı bilgisi geliyor. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da gece yarısında geldiği Giresun’da selin hasarlarını takip ve tespit ediyor.

YORUM ALANI

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.