Gemlik Giresunlular’da Tarih Buluşması « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Gemlik Giresunlular’da Tarih Buluşması

Gazetemiz köşe yazarlarından Araştırmacı – Gazeteci – Yazar Ruhi Göbüt Gemlik Giresunlular Derneği yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Bu haber 16 Temmuz 2020 - 23:05 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Gemlik Giresunlular’da Tarih Buluşması

Gazetemiz köşe yazarlarından Araştırmacı – Gazeteci – Yazar Ruhi Göbüt Gemlik Giresunlular Derneği yönetim kurulu ile bir araya geldi.

18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümünde,  Milli Mücadele 100.Yıl “Giresun” teması ile Gemlik Giresun Kültür Evinde düzenlenmesi planlanan ve tüm dünyada etkili olan pandemi süreci nedeniyle ileri bir tarihe ertelenen konferansın, içeriğini belirlemek ve tanışmak amacıyla düzenlenen ziyaret samimi bir ortamda gerçekleşti.

Ziyarette, masalla tarihin bir ilgisinin olmadığının altını çizen  Araştırmacı – Gazeteci – Yazar Ruhi Göbüt  “ Resmi tarihe saldırmak isteyenlere inat , tarihimizi anlatmaya yaşatmaya devam edeceğiz. Milletimizin geçmişi Orta Asya’dan beri tertemizdir.  Ecdadımız kimsenin sırtından geçinmemiştir. Bizlerde bu ecdamızı gelecek kuşaklara aktarmak ile sorumluyuz. Bu konuda en büyük görev yine Sivil Toplum Kuruluşlarına düşüyor” dedi.

Belge haricinde tek kelime etmeyen yazarlar arasında yer alan Osman Selim Kocahanoğlu, Ahsen Batur, Cengiz Özakıncı, Süleyman Beyoğlu ve Ümit Doğan’ın kitaplarından örneklerde veren İsa Ruhi Göbüt ve Giresun gençliğinden Ahmet Yılmaz, dernek merkezine üzerinde Mustafa Kemal’in muhafız kıtası komutanı Milis Yarbay Osman Ağa’nın fotoğrafının bulunduğu bir duvar saati hediye etti.

Ayrıca Gemlik Giresun Kültür Evinin inşasında emeği geçen herkese teşekkür eden Göbüt; Giresunlulara, Kültür Evine sahip çıkılması noktasında çağrıda bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Halil Ataş, “ Bu ziyaret tanışmak içindi, inşallah önümüzdeki günlerde pandemi süreci bittiğinde hocamız ile birlikte güzel bir konferans icra edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.