Gemlik Giresun Kültür Evi 28 Nisan’da Açılıyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Gemlik Giresun Kültür Evi 28 Nisan’da Açılıyor

Bu haber 22 Nisan 2019 - 23:16 'de eklendi ve 66 kez görüntülendi.

Gemlik Giresunlar Kültür Evi 28 Nisan’da Açılıyor

Gemlik Giresunlular Derneği tarafından Belediyenin tahsis etmiş olduğu arsa üzere “Giresunluların Öz Kaynakları” ile inşa edilen Gemlik Giresunlular Kültür Evi Projesi açılışa hazırlanıyor.

Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Halil Ataş ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinin yoğun uğraşları sonucunda 5 Ay gibi bir süre zarfından inşaatı tamamlanan Gemlik Giresunlular Kültür Evi Projesinin resmi açılışının 28 Nisan 2019 Pazar Günü Saat 14:00 ‘de yapılacağı duyuruldu.

EĞİTİM KAMPÜSÜ KURUYORUZ

Hamidiye Mahallesi Çınar İlkokulu yanında üç katlı olarak inşa edilen Giresun Kültür Evinde, sosyal, kültürel ve sanat çalışmaların yapılacağını vurgulayan Gemlik Giresunlular Derneği Başkanı Halil Ataş, “Yoğun uğraşlar sonucunda geleceğe Giresunluların kendi öz kaynakları ile güzel bir eser bırakıyoruz. Kültür Evimiz hemşerilerimizin toplanma noktası olmasının yanı sıra, gençlerimizin ve bayanlarımızın kendilerini geliştirmesi için güzel bir eğitim kampüsü haline gelecek. Zemin katta gençlerimizin hoş vakit geçireceği güzel bir ortam hazırlıyoruz. 1 Kat memleket sohbetlerinin yapılacağı sıcak bir mekan hazırlıyoruz. 2 Katıda Bayanlarımıza ve çocuklarımıza tahsis edeceğiz. Halk Eğitim Merkezi ile yapacağımız protokol sonrasında burada Ücretsiz Eğitimler ve Kurs düzenleyeceğiz.”

MİNİ GİRESUN KÜLTÜR MÜZESİ KURUYORUZ

Gemlik Giresunlular Kültür Evi Projesinin içerisinde Giresun’un tarihi eserlerinin ve kültür parçalarının sergilendiği özel bir köşede hazırladıklarını belirten başkan Ataş; “Kültür evimizin içerisinde Mini bir Giresun Müzesi hazırlıyoruz. Yavaş yavaş buranın içerisini dolduruyoruz. Hemşerilerimiz den ricamız gelecek kuşaklara tarihimizden ve kültürümüzden eserler bırakmak için ellerinde bulunan Giresun’a ait yöresel ürünleri sergilemek için bizlere teslim etsinler”

SOSYAL DONATI ALANLARI İLE GELİŞİYOR

Kültür evi inşaatının yanı sıra, inşaatın çevre düzenlemesine de önem veren Gemlik Giresunlular Derneği yönetim kurulu  Giresun’dan getirilen Fındık Fidanlarını bahçeye dikerek güzel bir Giresun objesi oluşturdu.

28 NİSAN SAAT 14:00’DE COŞKULU AÇILIŞA HAZIRLANIYOR

Bursa’da bulunan bir çok hemşeri derneğine örnek olacak olan Gemlik Giresunlular Kültür Evinin açılışının 28 Nisan Pazar günü yapılacağını belirten Dernek Başkanı Halil Ataş; “Hemşerilerimiz sağolsun projemize büyük destek verdiler. İnşallah bundan sonra Gemlik’de Giresunlular adına herşey daha güzel olacak. Projemize desteklerini esirgemeyen değerli hemşerilerimize ve dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca 28 Nisan’da yapacağımız büyük açılışımıza tüm hemşerilerimizi ve Gemlik halkını davet ediyorum” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.