Gelin Kayası’na Cam Seyir Terası Yapılacak « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Gelin Kayası’na Cam Seyir Terası Yapılacak

Bu haber 26 Ekim 2018 - 8:40 'de eklendi ve
kez : 1
kez görüntülendi.

Gelin Kayası’na Cam Seyir Terası Yapılacak

Giresun’da, tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan Gelin Kayası mevkisine cam teras yapılması için proje başlatıldı.

Merkeze bağlı Mesudiye köyünde dik bir yamaçta üst üste duran iki kayaya adını veren “Gelin Kayası” görenlerin ilgisini çekiyor.

Yörede, “istemediği biriyle evlendirilen gelinin duası üzerine taş olduğu” gibi çeşitli hikayelere konu olan Gelin Kayası’nın, kentin turizm destinasyonları arasında yerini alabilmesi için çalışma başlatıldı.

Giresun Turizm Altyapı Birliği (GİRTAB) Müdürü Tamer Uzuner, tarihi İpek Yolu güzergahında bulunan Gelin Kayası mevkisinde cam terası yapılması yönünde proje başlattıklarını söyledi.

Uzuner, yaptığı açıklamada, dik bir yamaç üzerinde, son yıllarda bölge turizminde yaşanan hızlı gelişmelere bağlı olarak Mavi Göl başta olmak üzere yeni turizm destinasyonlarının ortaya çıktığını belirtti.

Gelin Kayası’nın da turizm destinasyonu olabilecek potansiyeli bulunduğuna işaret eden Uzuner, geniş bir vadi içerisinde yer alan kayanın, doğal güzelliklerinin yanı sıra kulaktan kulağa yayılan efsaneleri ve insan kafatası siluetiyle görenleri kendisine hayran bıraktığını kaydetti.

Uzuner, son yıllarda turizmde önemli yer almaya başlayan cam seyir terası projelerini Giresun’da da uygulamak istediklerini ifade ederek, “Gelin Kayası, seyir terası yapımına çok uygun. Bu yönde proje başlattık.” dedi.

Kayanın bulunduğu arazinin şahsa ait olduğunu, kendileriyle temasa geçerek projenin uygulanması için görüşmelere başladıklarını anlatan Uzuner, “İlk görüşmemizde olumlu gelişmeler yaşandı. Projenin kendi imkanları ya da kurumumuz kanalıyla yürütülmesi hususunda mutabakat sağladık. Önümüzdeki günlerde yeniden bir araya gelerek kesin nihai yolu belirleyeceğiz.” diye konuştu.

Uzuner, cam seyir terasının yanı sıra bölgede sosyal tesislerin de inşa edileceğini ve böylelikle tarihi İpek Yolu üzerinde önemli bir destinasyonun daha Giresun turizmine kazandırılacağını sözlerine ekledi.

Loading

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.