Geleceğin Gazetecilerine Konferans « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

Geleceğin Gazetecilerine Konferans

Bu haber 18 Ocak 2018 - 8:40 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.

GELECEĞİN GAZETECİLERİNE KONFERANS

Giresun Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde (Fatih İletişim Lisesi) bir konferans düzenlendi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cici, İhlas Haber Ajansı Giresun Temsilcisi Ahmet Bilge, Tempo TV Haber Müdürü Mustafa Demir ve Gazeteci Erol Ayar, öğrencilere gazeteciliği ve haberciliği anlattı.

Gazetecilik mesleğini ve gereklerini anlatan için, haber konusunda bilgi veren konuşmacılar, daha sonra öğrencilerin gazetecilik ve habercilik konularındaki sorularını cevaplandırdı. Gazeteciliğin eleştiri mesleği olduğunu, yetkililerle vatandaşlar arasında köprü kurmak görevini yerine getirdiği ifade edilerek gazeteciler vatandaşın gözü ve kulağı, yetkililerin ise aynası olduğu üzerinde duruldu.

Özellikle günümüzde sosyal medyada bir çok asılsız haberlerin ve sansasyonel bilgi kirliliğinin yer aldığı günümüzde doğru bilgilere ulaşarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi yönünde gazetecilere daha çok görev düştüğü kaydedildi.

Yapılan konuşmaların ardından Okul Müdürü Hasan Mındız, katılımlarından dolayı konuşmacılara teşekkür ederek günün anısına plaket ve çiçek verdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.