Gazi ve Alpaslan caddelerinde motorsiklet girişi yasaklandı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Gazi ve Alpaslan caddelerinde motorsiklet girişi yasaklandı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla Belediye Zabıta ekipleri vatandaşların güvenliğini dikkate alarak şehrin en işlek caddelerini motosiklet trafiğine kapattı.

Bu haber 20 Kasım 2020 - 8:54 'de eklendi ve 34 kez görüntülendi.

Gazi ve Alpaslan caddelerinde motorsiklet girişi yasaklandı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla Belediye Zabıta ekipleri vatandaşların güvenliğini dikkate alarak şehrin en işlek caddelerini motosiklet trafiğine kapattı. Ayrıca ilk kez yapılan uygulamayla şehrin birçok önemli noktalarına motosikletler için ücretsiz park alanları yapıldı.

Başkan Şenlikoğlu,“Şehir içerisinde vatandaşlarımızın yoğun olduğu bazı bölgelerde motosikletlerle ilgili bir ilk kez yapılan bir düzenleme yaptık. Gazi Caddesi ve Alpaslan Caddelerimizde vatandaşlarımızın rahatlıkla gezip dolaşabileceği bu bölgelere motosiklet girişlerini engelledik. Ancak motosikletlerimiz içinde onların park edebileceği ücretsiz alanlar oluşturduk.”dedi.

Motosiklet kullanmak kimine göre özgürlük, kimine göre tutku, kimine göre ise trafik yoğunluğundan kurtulmanın en güzel yolu olarak görünse de vatandaşların yoğun olarak bulunduğu Gazi Caddesi ve Alpaslan Caddesi’nde araç trafiğine kapalı olan bu yerlerde motosiklet kullanımı da yasaklandı.

Belediye Zabıta Müdürlüğü, sadece motosikletlerin park edebileceği alanları da dubalarla çevirdi.Motosiklet sürücüleri de kendileri için ayrılan alanlarda motosikletlerini bu alanlara park etmeye başladı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Şenlikoğlu,“Şehir içerisinde vatandaşlarımızın yoğun olduğu bazı bölgelerde motosikletlerle ilgili bir ilk kez yapılan bir düzenleme yaptık. Gazi Caddesi ve Alpaslan Caddelerimizde vatandaşlarımızın rahatlıkla gezip dolaşabileceği bu bölgelere motosiklet girişlerini engelledik.Ancak motosikletlerimiz içinde onların park edebileceği ücretsiz alanlar oluşturduk.”dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.