“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum” « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Mustafa Kemal Atatürk’ün 82’nci ölüm yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Bu haber 09 Kasım 2020 - 21:37 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Mustafa Kemal Atatürk’ün 82’nci ölüm yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Şenlikoğlu yayınladığı mesajda ;”Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında: ”Milletimizin Anadolu topraklarından silinmek istendiği bir dönemde, başlattığı kurtuluş mücadelesini silah arkadaşları ile birlikte zaferle sonuçlandıran Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu mesajının devamında ;”Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir” sözünü hatırlatan Başkan Şenlikoğlu: “Bizler ülkemizi muhasır medeniyetler seviyesine yükseltme hedefi ile çalışmalarımızı sonuna kadar devam ettirip bu güçlü mirasın yılmaz bekçileri olmaya devam edeceğiz. Gelecek nesillerin de aynı şuur ve inançla bayrağı devralacaklarına ve ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacaklarına olan inancımız tamdır.” diyerek şu ifadeleri kullandı ;“Hayatını bu aziz vatanın var olma mücadelesi üzerine kurmuş ve bütün milletin takdirini kazanmış büyük bir asker ve devlet adamı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeyi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarma doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti Devletinin istikrar içinde büyümesi ve demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmesi için yılmadan yorulmadan çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.