Galericiler Sitesi’nde sona yaklaşıldı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Galericiler Sitesi’nde sona yaklaşıldı

Bulancak Belediyesi tarafından, Pazarsuyu deresi kenarında 10 dönüm alanda inşa edilen Bulancak Oto Galericiler Sitesi’nde inşaat ve yapım çalışmaları hızla sürüyor.

Bu haber 03 Haziran 2020 - 22:17 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.

Galericiler Sitesi’nde sona yaklaşıldı

Bulancak Belediyesi tarafından, Pazarsuyu deresi kenarında 10 dönüm alanda inşa edilen Bulancak Oto Galericiler Sitesi’nde inşaat ve yapım çalışmaları hızla sürüyor.

Kaba inşaatı tamamlanan, iki katlı ve toplam 51 dükkandan oluşan Bulancak Oto Galericiler Sitesindeki dükkanların anahtar teslimi ince işleri ise ihale yöntemiyle yaptırılacak. Geçtiğimiz günlerde yapılan ihaleyi alan yüklenici firma iş başı yaparken, dükkanların 4 ay gibi bir sürede anahtar teslimine hazır hale geleceği belirtildi.

Ordu-Giresun Açık Oto Pazarı olarak da kullanılacak

Oto Galericiler Sitesi inşaat projesinin ilçenin trafik yükünü azaltacak, kaldırım kenarlarındaki park yoğunluğunu önleyecek önemli bir proje olduğunu belirten Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “İlçemizi daha yaşanır kılacak fonksiyonel projelere önem veriyoruz. Bu sayede hem Galerici esnaflarımız bir arada olacak hem de vatandaşlarımız aradığını tüm alternatifleriyle aynı yerde bulabilecek. Burası aynı zamanda Ordu ve Giresun’a hitap eden açık oto pazarı olarak da kullanılarak bölgesel anlamda eksikliği hissedilen bir ihtiyacı daha karşılamış olacaktır” dedi.

Çocuklar için Trafik Tema Parkı

Galericiler sitesinin arka kısmında bulunan ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından Geleceğe Nefes Projesi kapsamında ağaçlandırılan alanın da sosyal alan olarak düzenleneceğini belirten Başkan Yakar, “Arka alanda da; mescit, lokanta/restoran, çay ocağı, ekspertiz büroları, noter, yıkama istasyonu gibi Galericiler sitesinin ihtiyaçlarına yönelik sosyal birimler tesis edeceğiz. Bunun yanında tüm alanı kapsayan ve çocuklara trafik kuralları eğitimini ve bilincini verecek Trafik Tema Parkı tesis edeceğiz. İnsanlar bir taraftan araba alışverişlerini görürken bir taraftan da her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek bir tesiste, çocuklarıyla ve gönül rahatlığıyla vakit geçirebilecekler. Babaları araba alırken, çocuklar da oyun oynarken trafik bilincini kazanmış olacaklar” diye konuştu.

Galericiler Sitesi inşaat alanını ziyaret eden Başkan Yakar, çalışmalar hakkında  bilgi alarak, incelemelerde bulundu. İnceleme ziyaretinde Fen İşleri Müdürü Hamza Tanrıverdi ve bazı Galeri esnafı da başkana eşlik etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.