FİSKOBİRLİK’e müfettiş gönderildi « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

FİSKOBİRLİK’e müfettiş gönderildi

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, FİSKOBİRLİK’ten nahoş olmayan kokular ve haberler geldiğini ifade etti.

Bu haber 28 Ocak 2021 - 8:30 'de eklendi ve 47 kez görüntülendi.

FİSKOBİRLİK’e müfettiş gönderildi

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, FİSKOBİRLİK’ten nahoş olmayan kokular ve haberler geldiğini ifade etti.

Bilge parti il binasına düzenlediği basın toplantısında, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından FİSKOBİRLİK’in hesaplarının incelemek üzere müfettiş görevlendirildiğini kaydetti. Müfettişin FİSKOBİRLİK’e gelerek incelemelerine başladığını belirten Bilge, “FİSKOBİRLİK ile ilgili kulalığımıza nahoş olmayan duyumlar gelmekte. Birliğin şu andaki borcunun 200 milyon lira olduğu söylenmekte. Ticaret ve Sanayi Bakanlığı tarafından görevlendirilen müfettişler incelemelerine başladı. Duyumlarımıza göre inceleme sonucu hiçte hoş olmayan sonuçlar çıkabilir. Borcun dışında başka hiçte hoş olamayan duyumlarda bulunmakta, ancak şuanda bunları açıklamıyoruz” dedi.

İl Başkanı Fikri Bilge ve Merkez İlçe Başkanı Murat Bektaş basın toplantısında iktidarın Giresun milletvekilleri de eleştirdi. Bilge ve Bektaş, genelde ve yerelde mevcut AK Parti iktidarının halkı oyalayarak, günü kurtarmanın peşinde olduğunu savundular. İl Başkanı Bilge, Karadeniz demiryolu ve Giresun güney çevre yolu projesine dikkat çekerek, güney çevre yolunun Giresun’un olmazsa olmazı olduğunu ve muhalefet olarak çevre yolu projesiyle ilgili gerekli desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

İlçe Başkanı Murat Bektaş ise limandaki depolarla ilgili iktidar partisi yetkilerinin açıklamalarına dikkat çekerek şunları söyledi; “Milletvekili Cemal Öztürk, Özelleştirme idaresi sanki başkasının kontrolünde bir kurummuş gibi topu da biraz çevirip sonra taca attı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu siloların şehrin önünü kapattığını ve kesinlikle yıkılması gerektiğini dile getirdi. Milletvekili Sabri Öztürk ise siloların şehrin önünü kapattığını ve başka yere taşınması gerektiğini ifade etti. Görüyoruz ki iktidarın yereldeki figürlerinin kafası karışık, aralarında da bir fikir birliği bulunmamakta. Biz bu iktidar yetkililerinin hiç topu taca atmadan, lafı eğip bükmeden, aralarında anlaşmazlığı bir an önce bitirmelerini, şehrin önünü kapatan siloların ticaret hacmine zarar vermeksizin, oradan ekmek yiyen nakliyecilerin, işçilerin haklarını ihlal etmeden sorunu çözmelerini bekliyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.