Fiskobirlik peşin ödeme ile 15 Ağustos’ta Fındık alımına başlıyor « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Sarnıç

KÖŞE YAZARLARI

Fiskobirlik peşin ödeme ile 15 Ağustos’ta Fındık alımına başlıyor

Kısa adı Fiskobirlik olan Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, birlik olarak fındık alımlarına 15 Ağustos Pazartesi gününden itibaren başlayacaklarını açıkladı.

Bu haber 02 Ağustos 2022 - 8:12 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

Fiskobirlik peşin ödeme ile 15 Ağustos’ta Fındık alımına başlıyor

Kısa adı Fiskobirlik olan Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, birlik olarak fındık alımlarına 15 Ağustos Pazartesi gününden itibaren başlayacaklarını açıkladı. Bayraktar, fındık alımları için tüm kooperatiflerde hazırlıkların sonlandığını ifade etti.

PEŞİN ÖDEME YAPILACAK

Lütfi Bayraktar, Fiskobirliğin geçen yıl olduğu gibi bu yıl da üreticiden aldıkları fındığın parasını peşin olarak ödeyeceklerini, isteyen üreticilerin fındığını harmandan alacaklarını söyledi. Bayraktar, alımlar sırasında elinde AB coğrafi işareti belgesi bulunan üreticilerin fındıklarında ise farklı fiyat uygulayacaklarını bu üreticilerin fındıklarını ilan edilen fiyatın bir miktar üzerinde alacaklarını da kaydetti.

FİYAT İÇİN MAKUL DEDİ

Fiskobirlik Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, ilan edilen fındık fiyatı için makul yorumunu yaptı. Bayraktar” Fiyat bazısına göre iyi bazısına göre iyi olmayabilir, ancak bizim tespitlerimize göre fiyat genelde makul olarak karşılandı” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.