Fındık Üreticisine Tarım Sigortası Uyarısı « Giresun Havadis – Giresun Haber – Bursada Giresun – Bursa Giresunlular

SON DAKİKA
istanbul escort

Çotanakspor’da Erhan İnce Dönemi

AMATÖR, BURSADA GİRESUN

Fındık Üreticisine Tarım Sigortası Uyarısı

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticisinin mutlaka ürününü TARSİM sigortasıyla güvence altına alması gerektiğini ifade etti.

Bu haber 08 Mart 2019 - 16:39 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

Fındık Üreticisine Tarım Sigortası Uyarısı

Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık üreticisinin mutlaka ürününü TARSİM sigortasıyla güvence altına alması gerektiğini ifade etti.

Karan, yaptığı yazılı açıklamada, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle fındıkta karanfillerin açtığını ve bahçelerin yeşermeye başladığını belirtti.

Bitkinin erken uyanması nedeniyle 2019 ürünü fındığının zirai don riskiyle karşı karşıya bulunduğunu savunan Karan, “Çiftçimiz, risk durumunu göz önüne aldığımızda mutlaka ürününü (TARSİM) sigortasıyla güvence altına almalı. Böylelikle rahat uyuyacaklardır.” ifadesini kullandı.

Karan, sigorta sürecinde 5 günlük zaman kaldığını, tarım sigortasında üreticilere yüzde 67’ye varan devlet desteği sağlandığını aktaran Karan, şunları kaydetti:

“Üreticilerimiz fındık ürünü için son günü beklemeden ve bir an önce sigorta yaptırmalı. Sigorta ile sadece mahsullerini zirai dona karşı değil dolu, fırtına, hortum, yangın, deprem, heyelan ile sel, , kar ağırlığı, taşıt çarpması risklerine karşı da güvence altına almış olacaklar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.